ناصر فهیمی، پزشک متخصص و زندانی سیاسی با پرونده‌های ساختگی در زندان اوین

277
ناصر فهیمی، پزشک متخصص و زندانی سیاسی با پرونده‌های ساختگی در زندان اوین
ناصر فهیمی، پزشک متخصص و زندانی سیاسی با پرونده‌های ساختگی در زندان اوین

دکتر ناصر فهیمی پزشک متخصص و زندانی سیاسی همچنان در محرومیت از دسترسی به خدمات پزشکی می‌باشد.

وی هم اکنون در بند ۸ زندان اوین محبوس است وعلی‌رغم ابتلا به بیماری قلبی و تاکید پزشکان مبنی بر معالجه وی در خارج از زندان از دسترسی به خدمات پزشکی محروم میباشد.

ناصر فهیمی پزشک متخصص، مجرد، ۴۲ ساله و اهل کردستان بر حسب دیدگاه سیاسی خود و نگاه امینتی حکومت جمهوری اسلامی به شهروندان کرد در ایران محکوم و محبوس و مورد رفتاری تبعیض آمیز قرار گرفته است.

به گزارش حقوق بشر در ایران، علی‌رغم ابتلا به بیماری قلبی و مراجعه چندین باره به بهداری زندان با توجه به تجویز و تاکید پزشکان زندان اوین مبنی بر خطرناک بودن نوع بیماری قلبی این زندانی سیاسی و اعزام ایشان به مرکز درمانی خارج از زندان اوین، در سایه بی‌توجهی مسئولان زندان اوین همچنان از دسترسی به خدمات پزشکی محروم مانده استو جان این شهروند در خطر می‌باشد.

دکتر ناصر فهیمی، فعال سیاسی، در تیر ماه سال ۱۳۸۹ توسط وزارت اطلاعات در بزرگراه همت واقع در تهران بازداشت و سپس به بند ۲۰۹ زندان اوین جهت بازجوئی انتقال پیدا کرد و پس از اتمام دوران بازجوئی و ارجاع پرونده وی به شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب با رای قاضی صلواتی به اتهام نشر اکاذیب، اقدام علیه امنیت ملی، تشویش اذهان عمومی، تهدید مقامات قضائی، توهین به رهبری، در مجموع به ده سال حبس تعزیری محکوم گردید و پرونده این زندانی سیاسی پس از ارجاع به دادگاه تجدید نظر عینا تائید و جهت اجرای حکم حبس به ایشان ابلاغ گردید.

این پزشک متخصص با احکام متعدد و با پرونده سازیهای گوناگون از سوی مسئولان قضائی به صدور دو حکم تعزیری شش ماه جدای از یکدیگر و همچنین یک حکم ۷۴ ضربه شلاق که به اتهام توهین به نماینده قوه قضائیه در دادگاه، توسط شعبه ۱۰۵۱ کیفری ۲ مجتمع قضائی تهران بوده که برای وی صادر گردیده است.

آقای ناصر فهیمی از سال ۹۳ به زندان تهران بزرگ انتقال یافته بود و پس از گذراندن دوسال در آن زندان مجددا در سال ۹۵ به زندان اوین و بند ۸ اندرزگاه ۱۰ انتقال پیدا کرد.

تلگرام ما

https://t.me/Iran_news_ajancy