مسابقه بوکس بین دیونتی وایلدر و تایسون فیوری با نتیجه جنجالی مساوی به پایان رسید

59
مسابقه بوکس سنگین وزن بین دیونتی وایلدر و تایسون فیوری با نتیجه جنجالی مساوی به پایان رسید
مسابقه بوکس سنگین وزن بین دیونتی وایلدر و تایسون فیوری با نتیجه جنجالی مساوی به پایان رسید

مسابقه بوکس سنگین وزن بین دیونتی وایلدر ۳۳ ساله و تایسون فیوری ۳۰ ساله با نتیجه جنجالی مساوی به پایان رسید. این دیدار در لس‌آنجلس انجام گرفت و با این نتیجه دیونتی وایلدر آمریکایی کمربند قهرمانی “دبلیو بی سی” خود را حفظ کرد.

در طول این دیدار که ۱۲ راند بود، فیوری بریتانیایی دو بار در راند ۹ و ۱۲ ناک داون شد.

براساس گزارشها یک داور ۱۱۵ به ۱۱۱ به نفع وایلدر رای داد، یکی دیگر با نتیجه ۱۱۴ به ۱۱۲ به سود فیوری رای داد و داور سوم به هر دو ۱۱۳ داد و بدین ترتیب نتیجه مساوی اعلام شد.

همین گزارشها حاکیست که خود فیوری و احساس بسیاری از رسانه های داخل سالن این بود که فیوری پیروز این مسابقه بوده است.

هر دو بوکسور پس از این دیدار خواهان مسابقه‌ای دوباره شدند.

این دومین دیدار فیوری پس از ماه‌ها دوری از مسابقات بود. وی در ژوئن سال جاری میلادی در نهایت در اولین بازگشتش به رینگ موفق شد تا صفر صفری بوکسور آلبانیایی را شکست دهند. این مسابقه پس از راند چهارم و زمانی که صفری مسابقه را ادامه نداد پایان یافت.

با کناره‌گیری صفری در راند چهارم؛ فیوری پیروز اعلام شد

فیوری تا زمان دیدار با صفری از نوامبر ۲۰۱۵ به بعد مسابقه نداده بود. او در آن تاریخ توانسته بود پس از ۱۱ سال اولین شکست ولادیمیر کلیچکو را رقم بزند صاحب سه کمربند قهرمانی “دبلیو‌ بی ‌او”، “دبلیو بی اِی” و “آی‌بی‌اف” شود.

نهاد نظارت بر بوکس بریتانیا (فدراسیون بوکس بریتانیا) اکتبر سال گذشته مجوز فیوری، را تعلیق کرد. مجوز بازگشت فیوری به رقابتها سال جاری میلادی به وی داده شد.

مجوز مسابقات تایسون فیوری تعلیق شد

در حال حاضر آنتونی جاشوا دارای سه کمربند قهرمانی “دبلیو‌ بی ‌او”، “دبلیو بی اِی” و “آی‌بی‌اف”است؛ و دیونتی وایلدر، بوکسور با تساوی در مقابل فیوری کمربند قهرمانی “دبلیو بی سی” خود را حفظ کرده است.

تلگرام ما

https://t.me/Iran_news_ajancy