حسین عطری در اثر عدم رسیدگی پزشکی در بهداری زندان ارومیه جان سپرد

50
حسین عطری در اثر عدم رسیدگی پزشکی در بهداری زندان ارومیه جان سپرد
حسین عطری در اثر عدم رسیدگی پزشکی در بهداری زندان ارومیه جان سپرد

شامگاه شنبه ۱۰ آذر، یک زندانی محبوس در زندان ارومیه به نام حسین عطری به دلیل عدم دسترسی به خدمات پزشکی و عدم حضور پزشک زندان، جان خود را از دست داد.

هرانا با اعلام این خبر فرد جان‌باخته را حسین عطری، فرزند ناصر معرفی کرده که ۶۲ سال داشته و در بند ۱۰ زندان مرکزی ارومیه در حبس بوده است.

یک منبع مطلع گفت: «آقای عطری به دلیل جریمه دولتی یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومانی از حدود ۴۰ روز پیش به زندان ارومیه منتقل شده بود.

او شب گذشته به دلیل بیماری و وضعیت نامناسب جسمی به بهداری منتقل شد و به دلیل اینکه پزشک زندان در بهداری حاضر نبود و هیچ‌گونه اقدام پزشکی‌ای برای او انجام نشد، ساعت ۱۱ شب جان خود را از دست داد.»

به گفته این منبع مسئولان زندان پیش از فوت او حاضر نشده‌اند او را به بیمارستانی خارج از زندان منتقل کنند.

گفته شده پزشک زندان به دستور رئیس زندان در گزارش فوت این زندانی نوشته است او در داخل بند و پیش از رسیدن به بهداری فوت شده است.

حسین عطری ششمین زندانی است که در سال جاری خورشیدی به دلیل بیماری و محدودیت‌های اعزام به بیمارستان خارج از زندان، در زندان مرکزی ارومیه جان باخته‌اند.

زندان ارومیه برای کلیه زندانیان چه زندانیان عادی چه زندانیان سیاسی با شکنجه‌های غیر انسانی که از طرف مدیریت این زندانها روی زندانیان اعمال میشود، اداره میشود.

تلگرام ما

http://t.me/Iran_news_ajancy