پلیس فدرال آلمان یک باند قاچاق انسان، که ایرانی بودند را دستگیر کرد

122
پلیس فدرال آلمان یک باند قاچاق انسان، که ایرانی بودند را دستگیر کرد
پلیس فدرال آلمان یک باند قاچاق انسان، که ایرانی بودند را دستگیر کرد

پلیس فدرال آلمان در جریان عملیاتی گسترده در دو ایالت این کشور اعضای یک باند قاچاق انسان را دستگیر کرد. دستگیرشدگان ایرانی معرفی شده‌اند و با دریافت هزاران یورو اسناد و پاسپورت جعلی تحویل متقاضیان می‌داده‌اند.

پلیس آلمان روز سه‌شنبه، ششم آذر (۲۷ نوامبر) در یک عملیات گسترده در دو ایالت هسن و نوردراین وستفالن شش ایرانی را دستگیر کرد که به دست داشتن در جعل پاسپورت و اسناد هویت جعلی متهم بوده‌اند. دستگیرشدگان بین ۲۸ تا ۴۲ سال سن دارند و پلیس از نوامبر سال گذشته (۲۰۱۷) آنها را تحت تعقیب داشته است.

به گفته مقام‌های پلیس آلمان افراد بازداشت‌شده برای هر پاسپورت یا سند جعلی تا ۱۸ هزار و ۵۰۰ یورو از متقاضیان پول دریافت می‌کرده‌اند و از این راه به ثروتی چند میلیون یورویی دست یافته‌اند.

در عملیات روز سه شنبه درمجموع ۱۳۰ پلیس شرکت داشته‌اند و ساختمان‌هایی در سه شهر کلن، دوسلدورف و ویسبادن مورد تجسس قرار گرفته‌اند. پلیس در این تفتیش به مجموعه‌ای از اسناد و مدارک دست یافته است.

دستگیرشدگان از طریق فیسبوک و دادن قول و قرارهایی مبنی بر سرعت کار در جور کردن امکان اقامت در حوزه شنگن به جلب مشتری می‌پرداخته‌اند. علاوه بر این کار اسکان متقاضی و حمایت از او در رجوع به ادارات آلمان جزو “خدمات” این باند بوده است.

پلیس در مورد شمار و هویت افرادی که از طریق این باند در آلمان اقامت گرفته‌اند مشغول تحقیق است.

تلگرام ما

http://t.me/Iran_news_ajancy