اظهارات بی‌سابقه نیکی هیلی نماینده آمریکا: سابقه ترور مخالفان سیاسی به اندازه عمر ملاهاست

110
اظهارات بی سابقه نیکی هیلی: سابقه ترور مخالفان سیاسی به اندازه عمر جمهوری اسلامی است
اظهارات بی سابقه نیکی هیلی: سابقه ترور مخالفان سیاسی به اندازه عمر جمهوری اسلامی است

نیکی هیلی نماینده آمریکا در سازمان ملل در سخنانی بی سابقه جمهوری اسلامی را به ترور مخالفان حکومت متهم کرد و گفت سابقه رژیم ملاها در «ترور مخالفان سیاسی» به اندازه عمر خود جمهوری اسلامی، طولانی است.

اظهارات نیکی هیلی در نشست شورا درباره خاور میانه در شورای امنیت برگزار میشد.

به گزارش صدای آمریکا، خانم هیلی گفت در حالی که دیپلمات های آمریکایی در ایران گروگان گرفته شده بودند، عوامل حکومت ایران و نیروهای نیابتی آنها کارزار ترور مخالفان سیاسی در شمال آفریقا، اروپا، و سراسر خاورمیانه را آغاز کردند.

 نیکی هیلی گفت در ماه های گذشته، چندین کشور اروپایی به طور علنی تلاش های رژیم ایران برای قتل مخالفان در خاک های خود را تقبیح کردند؛ در ۳۰ اکتبر، مقامات دانمارکی توطئه عوامل اطلاعاتی جمهوری اسلامی برای قتل سه مخالف در خاک دانمارک را آشکار کردند.

نیکی هیلی نماینده آمریکا درباره تروریسم ملاها گفت:

توطئه تروریستی رژیم ایران به گونه ای آشکار نقض حق حاکمیت دانمارک بود که سیاستمداران دانمارکی آن را با توطئه روسیه برای مسموم کردن اسکریپال ها در بریتانیا مقایسه کردند.

نیکی هیلی نماینده آمریکا در سازمان ملل گفت تلاش ها برای ترور مخالفان سیاسی در خاک خارجی منعکس کننده طبعیت واقعی جمهوری اسلامی است و این حملات و اینگونه رفتارها است که باعث شده است آمریکا تحریم ها را بازگرداند.

به گفته او، رژیم تهران ثابت کرده است که متشکل از همان گروه قاتلان غارتگر است که در دهه ۱۹۸۰ نیز بود.

 

تلگرام ما

https://t.me/Iran_news_ajancy