جمع‌آوری امضا برای استیضاح جواد ظریف به جرم خنجر فرو کردن به قلب نظام

120
جمع‌آوری امضا برای استیضاح جواد ظریف به جرم خنجر فرو کردن به قلب نظام

قرار است در مجلس جمع‌آوری امضا برای استیضاح جواد ظریف صورت بگیرد. صادق لاریجانی، رئیس قوه قضائیه به طور تلویحی اظهارات ظریف، مبنی بر وجود پولشویی گسترده در جمهوری اسلامی را همچون «خنجری» دانست که به «قلب نظام» فرو رفت.

همزمان رئیس کمیسیون اقتصادی در صحن علني مجلس ولایت گفت: آقای ظریف با رویکرد نسجیده‌ای حرفی را زده که پیش از هر چیز نظام جمهوری اسلامی را زیر سوال برده است.

يک عضو فراکسیون نمایندگان اصولگرای مجلس نیز از تدوین تقاضای استیضاح وزیر امور خارجه خبرداد و گفت:

تقاضای استیضاح «محمد جواد ظریف» به دلیل ارائه نکردن مدارک خود درمورد پولشویی تدوین شد وجمع‌آوری امضا از امروز شروع می شود.

پیش تر محمد صدر، معاون سابق وزیر خارجه جمهوری اسلامی و عضو کنونی مجمع تشخیص مصلحت نظام در مورد مخالفت دلواپسان با لایحه مبارزه با پولشويی گفته بود: مخالفان این نکته را درک نمی‌کنند که تصویب نشدن سی.اف.تی ممکن است مقدمات سقوط جمهوری اسلامی را فراهم کند.

زیرا فشار اقتصادی وحشتناکی به مردم وارد می‌شود که قابل مقایسه با جنگ نیست.

دلواپسان اظهارات ظریف را “تهمتی بزرگ به نظام” و “بازی در زمین دشمن” خواندند.

محمد دهقان گفت: اقای ظریف شما با مطالب نسنجیده و ناپخته آبروی جمهوری اسلامی را بردید و اگر امیدی هم برای خارج شدن ایران از لیست سیاه FATF وجود داشت با این اتهام زشت و ناروا آن امید را هم از بین بردید.

اکنون ما چطور باور کنیم که سینه چاک کردن شما برای وادار کردن کشور به قبول این کنوانسیون استعماری برای خارج شدن کشور از لیست سیاه بوده است. شما که با این اتهام به رفتار ظالمانه و نادرست FATF مشروعیت بخشیدید و فکر نمی‌کنم که حتی وزیر امور خارجه آمریکا و سایر دشمنان ما اینگونه کشور را متهم به پولشویی کرده باشند.

وی افزود: ما نه تنها این اقدامات [راه‌های غیررسمی فروش نفت] را که برای دور زدن تحریم‌ها توسط افراد نزدیک به وزارت نفت و بانک مرکزی در دولت‌های مختلف در جنگ اقتصادی با آمریکا انجام می‌شود را پولشویی نمی‌دانیم بلکه این کار را اقتدار جمهوری اسلامی در این جنگ تلقی می‌کنیم.»

تلگرام ما

http://t.me/Iran_news_ajancy