بحران ساختگی ارز و سکه سرپوش ساختگی، اما اعدام و مصادره اموال واقعی

98
بحران ساختگی سرپوش ساختگی اعدام واقعی با مصادره اموال در جیب گشاد ملا
بحران ساختگی سرپوش ساختگی اعدام واقعی با مصادره اموال در جیب گشاد ملا
در پی بحران ساختگی ارز و سکه ، که حکومت در جریان آن تعمداً ارزش پول ملی را به یک‌سوم کاهش داد و به اعتراف شخص خامنه‌ای در عرض یکی دو ماه ۱۸میلیارد دلار ارز از میان رفت و معلوم نشد کجا رفت.
پس از چند هفته فضا‌سازی و تبلیغات درباره مجازات و اعدام مفسدان اقتصادی، سرانجام برای سرپوش گذاشتن بر نقش خود، ۲نفر را به جرم اخلال در نظام اقتصادی اعدام کردند.
تلویزیون خبر اعدام ۲نفر را که آنها را مفسد اقتصادی می‌نامید اعلام نمود و تلاش کرد چپاول برنامه‌ریزی‌شده خود را به این ۲نفر نسبت دهد:
«دار مجازات خط پایان ۲مفسد اقتصادی؛ صبح امروز حکم اعدام وحید مظلومین و همدستش محمداسماعیل قاسمی معروف به محمد سالم از مجرمان دانه‌درشت پرونده قاچاق کلان ارز و سکه اجرا شد.
مجرمانی که با اقدامات غیرقانونی ماهها اقتصاد کشور را با تلاطم روبه‌رو و فشار مضاعفی بر قشر کم‌درآمد و آسیب‌پذیر جامعه وارد کردند.
جرم این ۲مفسد اقتصادی، افساد فی‌الارض از طریق تشکیل شبکه اخلال در نظام اقتصادی و ارزی و پولی کشور با معاملات غیرقانونی و قاچاق عمده و کلان ارز و سکه به خارج از کشور بود که بعد از برگزاری چندین جلسهٔ دادگاه به اعدام محکوم شدند».
تلویزیون حکومتی سپس برای تکمیل این نمایش مشمئزکننده، صحنه‌هایی از بردن این قربانیان به پای چوبهٔ اعدام را به نمایش گذاشت: «خبرنگار: ساعت ۵ و ۲۰دقیقه بامداد هستش ۲۳آبان ۹۷ چهارشنبه محمد سالم و وحید مظلومین.
و این لحظات پایانی این ۲مفسد اقتصادی است.
این اولین و آخرین باری نخواهد بود که هم‌چون این ۲دانه‌درشت اقتصادی به‌دار مجازات آویخته شدند و رئیس دستگاه قضا بارها تأکید کرده است که در برخورد با مفسدان اقتصادی بسیار جدی هستند.
چنان که هشدارش داده شده بود…
پنج ماه پیش لاریجانی مفسد قضاییه گفته بود: هشدار می‌دهم به اخلالگران نظام اقتصادی؛ خوب گوش کنید اگر این کار مصداق افساد فی‌الارض باشد، اعدام و اگر غیر از این باشد تا ۲۰سال حبس و تمام اموالی که از این باب بیاید مصادره می‌شود؛ ما در اجرای این قانون هیچ تردید نخواهیم کرد».
حرفهای لاریجانی نشان می‌دهد که رژیم از همان ۴، ۵ماه پیش نقشه داشته که برای تسکین و تخدیر مردم،  تعدادی را قربانی و سپر بلای خود کند.
سپس در اواسط تیرماه وحید مظلومین و تعدادی دیگر دستگیر شدند و از آن به بعد هم دستگاه تبلیغات به‌کار افتاد تا با دادن القابی مانند سلطان سکه و امثالهم به قربانیان، زمینهٔ اعدام آنها را فراهم کند.
به گفتهٔ صاحب‌نظران حقوقی این اعدام مبتنی بر هیچ قانونی حتی قوانین خود حکومت نیست و روشن نیست این ۲نفر چه قانونی را نقض کرده‌اند و مطابق کدام ماده قانونی محکوم به اعدام شده‌اند.
صادق زیباکلام در حساب توئیت خود نوشته است: «من از توضیحات مسئولان محترم قوه قضاییه، آخرش هم متوجه نشدم که آنها مرتکب کدامین «جرم»های مشخصی شده بودند؟ این طور فهمیدم که سعی می‌کرده‌اند ارز و سکه را با پایین‌ترین قیمت بخرند و با بالاترین قیمت بفروشند».

تلگرام ما

http://t.me/Iran_news_ajancy