آغاز دومین دور اعتصاب سراسری معلمان سراسر کشور

76

اعتصاب سراسری معلمان در اعتراض به دستگیری معلمان و وضعیت وخیم معیشتی فرهنگیان امروز ۲۲ آبان۹۷ پس از یک ماه مجددا برای دو روز آغاز شد

معلمان طبق فراخوان از قبل داده شده به مدرسه آمده اما سر کلاس نمی‌روند.

تا کنون معلمان در شهرهای تهران، اصفهان، شیراز، تبریز، کرمانشاه، یزد، بوشهر، کرج، ایلام، اردبیل، بانه، سقز، مریوان، ایوان غرب، ساوه، همدان، سنندج، شاهین‌شهر، شهرکرد، جلفا، بابل، لامرد، چابکسر، نوشهر اعتصاب کردند.

تحصن مهرماه معلمان به دستگیری آقای واحدیان و آقای هاشم خواستار انجامید. هنوز از وضعیت آقای واحدیان اطلاعی در دست نیست. آقای هاشم خواستار بعد از ۱۰ روز آزاد شدند.

این بار معلمان در اعتراض به بازداشت معلمان،‌ وضعیت بد معیشتی و زندگی در زیر خط فقر، از رفتن به کلاسهای درس خودداری کردند و در دفاتر دبیرستانها و مدارس شهرهای مختلف تجمع کردند.

ماه گذشته معلمان در یک اعتصاب سراسری طی روزهای ۲۲ و ۲۳ مهرماه در اعتراض به وضعیت وخیم معیشتی خود و سرکوب و فضای امنیتی در مدارس و به منظور دستیابی به حقوق پایمال شده شان دست به اعتصاب زده و از رفتن به کلاسهای درس خودداری کردند.

معلمان متحصن از جمله به پایین بودن حقوق و مزایای خود و زندگی در زیر خط فقر، تورم و گرانی افسارگسیخته و کاهش قدرت خرید؛ زندانی کردن معلمان؛

محرومیت از تشکلهای مستقل؛‌ برخوردار نبودن از بیمه کارآمد و فراگیر؛ چپاول موجودی صندوق ذخیره فرهنگیان؛ اجرا نشدن قانون مدیریت خدمات کشوری از سال ۸۵؛ اجرا نشدن طرح رتبه‌بندی طی سه سال گذشته و اجرا نشدن طرح معلم تمام وقت معترضند!
معلمان خواستار تامین امنیت فعالان صنفی، آزادی معلمان دربند، لغو احکام درون سازمانی در خصوص فعالان صنفی و بازگشت به کار فعالان صنفی و فرهنگی هستند.

اعتصاب و تحصن سراسری معلمان و فرهنگیان ایران عکس روز

مدارس ایران برای دومین روز پیاپی، شاهد اعتصاب سراسری معلمانی است

آغاز اعتصاب معلمان و فرهنگیان در شهرهای مختلف ایران پر قدرت و سرفراز

بیانیه هاشم خواستار در آستانه اعتصاب سراسری معلمان در سراسر ایران

تصاویر بیشتر در تلگرام ما

http://t.me/Iran_news_ajancy