مردم بسیاری در سرتاسر جهان تصویر معلم اهل کشور غنا را به یاد دارند

36
مردم بسیاری در سرتاسر جهان تصویر معلم اهل کشور غنا را به یاد دارند
مردم بسیاری در سرتاسر جهان تصویر معلم اهل کشور غنا را به یاد دارند

مردم بسیاری در سرتاسر جهان تصویر معلم اهل کشور غنا را به یاد دارند؛ معلمی که با ترسیم شکل برنامه مایکروسافت ورد روی تخته سیاه، کوشید بر مشکل نبود امکانات غلبه کرده و این برنامه را به دانش‌آموزانش آموزش دهد. یک دختر جوان سعودی با ارسال لپ‌تاپش به این روستا به این مشکل پایان داد و دانش‌آموزان مدرسه‌ای در آکرا، پایتخت غنا را صاحب یک لپ‌تاپ واقعی کرد.

«امیرة سعید الحارثی» دانشجوی دکترای آمار دانشگاه لیدز بریتانیا با دیدن تصویر این معلم فداکار، لپ‌تاپ خودش را به این مدرسه فرستاد. این اقدام انساندوستانه یک دختر سعودی واکنش‌های مثبت فراوانی را در پی داشت و دانشگاه لیدز را به تقدیر از او واداشت. دانش‌آموزان اهل غنا نیز با لپ‌تاپ ارسالی از سوی این دانشجوی سعودی عکس یادگاری گرفتند و در شبکه‌های اجتماعی منتشر کردند.

امیرة سعید الحارثی که پس از دیدن تصویر این کودکان تصمیم گرفته بود برای آنها یک لپ‌تاپ ارسال کند، توانست با همکاری یک جوان سعودی دیگر به نام نایف الحربی، در توئیتر«آوورا کوادوو» معلم این مدرسه در غنا را پیدا کند. پس از مدت‌ها، این دختر سعودی متوجه شد که پیام‌های زیادی به حسابش در توئیتر ارسال شده است. او با بررسی آنها متوجه شد که لپ‌تاپ ارسالی، به دست معلم مدرسه رسیده و دانش‌آموزان با آن عکس یادگاری گرفته و در توئیتر منتشر کرده‌اند. او این عکس‌ها را چاپ کرده و روی میز کارش گذاشت.

پس از آن رسانه‌های مختلف بریتانیا با این دختر اهل پادشاهی عربی سعودی گفتگو کرده و اخبار مربوط به اقدام انسان‌دوستانه او را پوشش دادند. دانشگاه لیدز نیز ضمن تقدیر از الحارثی، از او دعوت کرد با وبگاه این دانشگاه در این زمینه گفتگو کند.

تلگرام ما

http://t.me/Iran_news_ajancy