اعدام دسته‌جمعی ۲۲ نفر در اهواز با هدف رعب و وحشت در مرحله سرنگونی دیکتاتور

155
اعدام دسته‌جمعی 22 نفر در اهواز با هدف رعب و وحشت در مرحله سرنگونی دیکتاتور
اعدام دسته‌جمعی 22 نفر در اهواز با هدف رعب و وحشت در مرحله سرنگونی دیکتاتور

بنا به گزارشات تایید نشده اعدام دسته‌جمعی ۲۲ نفر در اهواز در انتقام حمله به رژه نیروهای مسلح در اهواز روز۱۷ آباان در زندان زندان مركزى صورت گرفته است.

این اعدام دسته‌جمعی در صورت موثق بودن برای ایجاد رعب و وحشت است که معمولا جمهوری اسلامی از آن مواقعی که در بحران داخلی گیر می‌افتد از این ابزار استفاده میکند.

در دوم مهرماه ۹۷ وزارت اطلاعات ايران از بازداشت ۲۲ نَفَر در رابطه با هجوم به رژه نيروهاى مسلح اهواز خبر داد كه اين افراد روز پنجشنبه ۱۷ آبان ماه اعدام شدند.

بنا به گزارش فعالان حقوق بشر از اهواز امروز ۲۰ آبان ماه ۹۷؛ اداره اطلاعات اهواز با بعضى از خانواده هاى ۲۲نَفَر كه وزارت اطلاعات فيلم آنها را منتشر كرده بود تماس گرفته و برگه فوت آنها را به خانواده ها داده و از خانواده ها تعهد گرفته شده كه حق تجمع يا برگزارى مراسم فاتحه را نداريد.

اين منبع مى گويد: جسد افراد اعدام شده به خانواده ها تحويل داده نشده است.

مسؤلينى از زندان مركزى اهواز و دادگاه انقلاب اين خبر را تاييد اما تا كنون خبرگزارى ها آن را منتشر نكردند.

شايان ذكر است كه بعد از هجوم به رژه اهواز، نيروهاى امنيتى اقدام به بازداشت هاى وسيعى كرده است و صدها نَفَر از فعالان مدنى و فرهنگى و آنهايى كه سابقه حبس يا بازداشت در رابطه با فعاليتهاى سياسى و فرهنگى داشته اند نيز بازداشت كردند، فعالان حقوق بشر تعداد بازداشت شدگان را بيش از ۸۰۰نَفَر عنوان كردند.

این ۲۲نفر که از شهروندان عرب اهوازی هستند بنا به گزارشات رسیده روز ۱۷ آبان‌ به صورت دسته‌جمعی در زندان مرکزی اهواز اعدام شده‌اند.

جسد افراد اعدام شده به خانواده ها تحويل داده نشده به خانواده‌های اعدام شدگان اجازه داشتن مراسم ترحیم هم داده نشده است.

اسامى ۶نفر از افرادى كه اعدام آنها محرز شد بشرح زير است:

۱-  محمد مومنی تيماس ۵۸ ساله

۲-  نصار مومنی تيماس فرزند محمد (نصار تيماس فرزند محمد مؤمني تيماس از اهالى شكاره همراه پدرش اعدام شده است. نصار  تيماس ۸ماه پيش دستگير و در زندان اوين تهران بود).

۳-  احمد حيدرى

۴-  حاتم سوارى

۵-  احمد سیلاوی

۶-  علی بیت سیاح

اخبار تکمیلی به محض دریافت متعاقبا ارسال میشود

جهان به سوی تمدن حکم اعدام را لغو میکند و نه به اعدام می‌گوید

تلگرام ما

http://t.me/Iran_news_ajancy