اعترافات حسن روحانی و ظریف به خفه‌کنندگی تحریمهای آمریکا برای نظام

169
اعترافات حسن روحانی و ظریف به خفه کنندگی تحریمهای آمریکا برای نظام

اعترافات روحانی به خفه‌کنندگی تحریمهای آمریکا برای نظام!

حسن روحانی امروز ۱۹آبان ۹۷ به خفه‌کنندگی تحریمهای آمریکا اشاره کرد و گفت: «وقتی سیستم بانکی را تحریم می‌کنند همه چیز را تحت تاثیر قرار می‌دهند…

اینها سیستم بانکی را آغاز صادرات نفت و برخی دیگر از اقلام صادراتی را هدف قرار دادند که مربوط می شود به درآمد و منابعی که مربوط به کل کشور است!

ٰروحانی اضافه کرد: یک لیست بلند بالایی را درست کنند از یک طرف نام بانکهای را ببرند از یک طرف شعبات بانک ها را اضافه کنند برای اینکه صفحات را پر کنند از یک طرف نام یک شرکت هواپیمایی را ببرند!»

همچنین محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران درباره وضعیت اقتصادی و بحران گرانی در این کشور گفته است: “کاملا درک می‌کنم که مردم احساس خوبی نداشته باشند و ما نیز همچون مردم احساس خوبی از این موضوع نداریم”.

آقای ظریف در گفت و گویی رادیویی با یکی از برنامه های رادیو تلویزیون رسمی ایران گفته است از قیمت اجناس اطلاع دارد و “شرایط خوبی نیست”.

گفته های وزیر خارجه ایران یک هفته پس از بازگشت کامل تحریم های اتمی آمریکا که با برجام رفع شده بود و همچنین اعمال تحریم های جدیدتر ایالات متحده علیه ایران است.

مقام های دولت دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا گفته اند که در پی وارد کردن بیشترین فشار اقتصادی به ایران و به صفر رساندن صادرات نفت آن هستند.

یک نماینده مجلس ایران هفته گذشته گفته بود که آمریکا در تازه‌ترین اقدام “تقریبا همه افراد و نهادهای فعال در دور زدن تحریم ها را” در فهرست تحریم های خود قرار داده است.

وزیر خارجه ایران گفته “در کشور نقدینگی وجود دارد و ما باید این نقدینگی را به سمت سرمایه‌ گذاری در حوزه تولید و مواردی همچون توریسم سوق دهیم… آمریکایی‌ها می‌خواهند ما را در حالت بی‌اطمینانی از آینده نگه دارند و این موضوع را طولانی کنند.

آنها می‌خواهند با ما بازی کنند و ما باید مواظب باشیم که در زمین آنها بازی نکنیم”.

شهرهای مختلف ایران در زمستان سال گذشته صحنه اعتراض به وضعیت اقتصادی و معیشتی بود.

این اعتراضات به صورت محدودتری در تابستان امسال هم بروز کرد.

ظریف هفته گذشته در پیامی که خطاب به مردم ایران منتشر کرد، تحریم های آمریکا را “خصمانه” خوانده و گفته بود که “روزهای بدی در انتظار دولت آمریکاست”.

از زمان خروج آمریکا از توافق هسته ای برجام و پیش از اجرایی شدن بازگشت تحریم ها علیه ایران، تورم در ایران مجددا دو رقمی شده است.

قیمت هر دلار آمریکا در برابر ریال ایران از اوایل سال جاری و حتی پیش از خروج آمریکا از برجام به طور بی سابقه ای بالا رفته و به سه برابر افزایش یافته است.

در صورت تمایل برای اطلاع بیشتر به لینکهای زیر مراجعه فرمایید:

تأثیر بیرحمانه‌ترین تحریمها بر روی رژیم چیست و آیا باعث سرنگونی میشود؟

پمپئو: ایران یا اقدامات بدخیم را تغییر دهد یا شاهد فروپاشی اقتصادی باشد

تلگرام ما

http://t.me/Iran_news_ajancy