قطع انگشتان جمهوری اسلامی ایران از یمن با لیست‌گذاری تروریستهای حوثی

107
قطع انگشتان جمهوری اسلامی ایران از یمن با لیست گذاری تروریستهای حوثی
قطع انگشتان جمهوری اسلامی ایران از یمن با لیست گذاری تروریستهای حوثی

روزنامه واشنگتن پست، از قطع انگشتان جمهوری اسلامی ایران از یمن با لیست‌گذاری تروریستهای حوثی توسط آمریکا خبر داد.

این روزنامه در شماره روز گذشته خود ۱۷آبان ۹۷ نوشت آمریکا در نظر دارد شبه‌نظامیان حوثی را به‌عنوان یک سازمان تروریستی لیست‌گذاری کند.

این بخشی از کارزار پایان دادن به جنگ داخلی یمن و فشار بر رژیم ایران، متحد شبه‌نظامیان حوثی است.

سیاسیون میگویند در حالیکه کاخ سفید به‌دنبال اتخاذ موضع سخت‌تری علیه گروه‌های مرتبط با رژیم ایران در سراسر خاورمیانه است، موضوع لیست‌گذاری تروریستهای حوثی موجب تلاشهای جدیدی در ماههای اخیر شده است.

سازمان عفو بین‌الملل نیز روز پنجشنبه ۱۷آبان ۹۷، شبه‌نظامیان حوثی را «به استفاده نظامی عمدی» از بیمارستان در شهر الحدیده متهم کرد و خواستار حمایت از جان غیرنظامیان شد.

سازمان عفو بین‌الملل در گزارشی اعلام کرد که شبه‌نظامیان حوثی، نیروهای خود را بر پشت‌بام تنها بیمارستانی که در این شهر مشغول به کار است مستقر کرده‌اند.

این بیمارستان در منطقه ۲۲مه شهر الحدیده واقع شده و مشرف بر دریای سرخ است.

عفو بین‌الملل این گام را، نقض صریح قانون انسانی از جانب شبه‌نظامیان حوثی وابسته به رژیم ایران دانست

گزارش‌ ها از این حکایت دارند که، شبه‌نظامیان حوثی در این بیمارستان که در منطقه پر ازدحام مسکونی واقع است، سلاح سنگین مستقر کرده‌اند.

آنها همچنین اقدام به دستگیری کادرهای پزشکی برای استفاده از آنها به‌عنوان سپرهای انسانی کرده‌اند.

بنا بر همین گزارشات کادرهای پزشکی این بیمارستان که شهروندانی از کشور هند و پاکستان نیز بین آنان دیده می‌شوند، از سازمانهای بین‌المللی خواستند برای نجات جان‌شان و خارج کردن‌شان از بیمارستان وارد عمل شوند.

نقض قوانین بین‌المللی و به خطر انداختن جان کادرهای پزشکی و ساکنان توسط شبه‌نظامیان حوثی

سماح حدید مسئول خاورمیانه سازمان عفو بین‌الملل در این باره گفت:

«حضور جنگجویان گروه حوثی بر بام بیمارستان، قوانین انسانی بین‌المللی را نقض می‌کند و کادرهای پزشکی، بیماران و ساکنان منطقه را در معرض خطر بزرگ قرار می‌دهد».

خبرگزاری فرانسه نیز به‌نقل از یک منبع پزشکی گزارش داد که شبه‌نظامیان حوثی کادر پزشکی را مجبور به ترک بیمارستان ۲۲مه کرده و تک‌تیراندازان خود را بر بام آن مستقر کردند.

این تحول یک روز پس از آن روی داد که نیروهای ارتش ملی یمن در پی درگیریهای خونین با شبه‌نظامیان حوثی با رسیدنش به شهر الصالح در شرق الحدیده به موفقیتهایی دست یافته‌اند که استراتژیک عنوان می‌شود.

تلگرام ما

http://t.me/Iran_news_ajancy