عراق ابومهدی مهندس یار قاسم سلیمانی را در هماهنگی با تحریم‌های آمریکا بازداشت میکند
عراق ابومهدی مهندس یار قاسم سلیمانی را در هماهنگی با تحریم‌های آمریکا بازداشت میکند

منابع نزدیک به سفارت آمریکا در بغداد فاش ساختند این کشور قصد دارد حکم دستگیری بین‌المللی یکی از سران شبه‌نظامیان حشدالشعبی بنام ابو مهدی مهندس که  وابسته به رژیم ایران را صادر کند.

اسکای نیوز از قول منابعش گفت:
حکم دستگیری این فرد بخشی از تحریم‌هایی است که علیه رژیم ایران اعمال شده و هدف از آنها قطع سر انگشتان این رژیم در منطقه است.

منابع اسکای نیوز گفتند حکم دستگیری ابو مهدی مهندس اولین گامی است که ایالات متحده آمریکا در چهار چوب مرحله دوم تحریمهایش علیه رژیم ایران اعلام کرده است.

این تحریمها با هدف متوقف کردن گروه‌های مسلح رژیم ایران در منطقه صورت گرفته است.

این منابع همچنین تأکید کردند یکی دیگر از علل صدور حکم دستگیری ابو مهدی مهندس معاون فرمانده شبه‌نظامیان حشدالشعبی وجود پرونده‌های فساد او در هیأت سالم‌سازی عراق است.

این پرونده‌ها شامل اختلاس پول از حشدالشعبی و استخدام صد هزار عضو شبه‌نظامی است که وجود خارجی نداشته‌اند

در این پرونده‌ها ابو مهدی مهندس متهم شده که با استخدام نزدیک به ۱۰۰هزار عضو برای شبه‌نظامیان حشدالشعبی که وجود خارجی نداشته‌اند تلاش کرده تا پول اختلاس کند.

تعدادی از نمایندگان مجلس عراق تأکید کرده اند این اطلاعات در پرونده‌های هیأت سالم‌سازی عراق وجود دارد ولی آنها به‌خاطر ترس از جانشان نمی‌توانند از آن صحبت کنند.

ابو مهدی مهندس کیست

ابو مهدی مهندس نزدیک‌ترین مزدور عراقی به قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس است.

او به جرم انفجار سفارتخانه‌های آمریکا و فرانسه در کویت در اواخر سال ۱۹۸۳توسط بسیاری کشورها تحت تعقیب بوده است.

ابو مهدی مهندس به‌عنوان یکی از سران شبه‌نظامیان حشدالشعبی عراق از تروریستهای شناخته شده وابسته به رژیم ایران بحساب می‌آید.

دولت دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا روز دوشنبه گذشته مجازاتهایی را بر رژیم ایران اعمال کرد که هدفشان بخشهای نفت و بانکها و حمل‌ و نقل رژیم است.

آمریکا تهدید کرده است که اقدامات بیشتری در این زمینه علیه رژیم ایران انجام خواهد داد.

تلگرام ما

http://t.me/Iran_news_ajancy