اعلام جزئیات تحریمهای آمریکا : تحریم نفتی،۵۰بانک، کشتیرانی و هواپیمایی

88
اعلام جزئیات تحریمهای آمریکا: تحریم نفتی،۵۰بانک، کشتیرانی و هواپیمایی
اعلام جزئیات تحریمهای آمریکا: تحریم نفتی،۵۰بانک، کشتیرانی و هواپیمایی

اعلام جزئیات تحریمهای آمریکا وزرای خارجه و خزانه‌داری آمریکا امروز دوشنبه ۱۴ آبان۹۷ در اولین روز اعمال تحریمهای نفتی و بانکی علیه رژیم در یک کنفرانس مطبوعاتی مشترک اعلام شد و جزئیات بیشتری از شرکتها و نهادهای وابسته به رژیم ایران که در لیست تحریمهای آمریکا قرار دارند اعلام شد.

وزیر خزانه‌داری آمریکا علاوه بر بانک مرکزی رژیم، سازمان انرژی اتمی و خطوط هواپیمایی ایران‌ایر را در میان لیست جدید ۷۰۰شرکتی اعلام کرد که مورد تحریم قرار گرفته‌اند.

دو وزیر تأکید کردند در این دور از تحریمها بیش از ۵۰بانک رژیم و همچنین نیز ۲۰۰فرد و کشتی در بخش کشتیرانی رژیم تحریم شده‌اند.

وزیر خارجه آمریکا اعلام کرد تا کنون بیش از ۲۰کشور خرید نفت از رژیم ایران را متوقف کرده‌اند و رژیم بیش از دو و نیم میلیارد دلار از درآمد نفتی خود را از دست داده است.

وزرای خزانه‌داری و خارجه آمریکا تأکید کردند. شرکتهایی که برخلاف تحریمهای آمریکا عمل کنند مورد تحریم قرار خواهند گرفت.

بازگشت تحریمهای آمریکا علیه رژیم از ۱۸اردیبهشت گذشته به‌دنبال خروج آمریکا از برجام اعلام شد.

این تحریمها در دو مرحله آِغاز شدند.

در مرحله که از ۱۵مرداد گذشته آغاز شد دسترسی رژیم ایران به فلزات گرانبها و خرید و فروش آنها مورد تحریم قرار گرفت.

در دور اول تحریمها همچنین دسترسی رژیم به دلار و خرید و فروش ریال در بازارهای جهانی منع شد و صنایع خودروسازی رژیم نیز مورد تحریم قرار گرفتند

دور دوم تحریمها که از امروز آغار شد و وزرای خزانه‌داری و خارجه آمریکا در کنفرانس مطبوعاتی مشترک خود امروز جزئیات بیشتری از آن را اعلام کردند اصلی‌ترین شریانهای اقتصادی رژیم آخوندی از جمله تجارت نفت و بانک مرکزی و کشتیرانی و هواپیمایی رژیم تحریم شدند.

اسامی برخی از بانکها و موسسات مالی و سرمایه‌گذاری تحریم شده به شرح زیر است.

بانک ملی، بانک آرین، بانک آینده، بانک توسعه صادرات ایران، بانک قوامین، بانک سپه، بانک صنعت و معدن، بانک ایرانی-اروپایی هاندلز بانک وابسته به بانک صنعت و معدن، پست بانک، بانک تجارت و بانک دی، بانک سپه اینترنشنال، بانک کشاورزی، بانک بین‌المللی کیش، بانک قرض‌الحسنه رسالت، موسسه مالی و اعتباری قوامین، بانک خاورمیانه، بانک شهر و بانک رفاه کارگران، از جمله بانک‌های تحریمی هستند. شاخه‌های خارجی و داخلی این بانک‌ها نیز تحریم‌ شده‌اند.

شماری از موسسات مالی و سرمایه‌گذاری نیز در فهرست تحریم‌های آمریکا قرار گرفته‌اند: موسسه آتیه‌سازان دی، شرکت سرمایه‌گذاری بوعلی، شرکت هلدینگ توسعه دیدار ایرانیان، شرکت تجارت‌گستر فرداد، صرافی دی، شرکت لیزینگ دی، شرکت کارگزاری بانک دی، شرکت سرمایه‌گذاری رویای روز کیش، شرکت بازرگانی الکترونیکی دی، شرکت توسعه دنیا شهر کهن، شرکت تولید نیروی برق دماوند، شرکت خدمات بیمه امید بنیان دی، شرکت عمران و مسکن آباد دی و شرکت خدمات مالی و حسابداری دی ایرانیان.

بانک بین‌المللی پرشیا، بانک فرست ایست اکسپورت، شرکت سهامی خاص بانک ملت از دیگر موسسه‌های مالی و بانک‌های ایرانی هستند که هدف تحریم قرار گرفته‌اند.

تلگرام ما

http://t.me/Iran_news_ajancy