تجمع داوطلبان علوم پزشکی دانشگاه آزاد امروز در مقابل مجلس

73
تجمع داوطلبان علوم پزشکی دانشگاه آزاد امروز در مقابل مجلس
تجمع داوطلبان علوم پزشکی دانشگاه آزاد امروز در مقابل مجلس
امروز شنبه ۱۲آبان ۹۷ تجمع داوطلبان علوم پزشکی در ساختمان مرکزی این دانشگاه و مقابل مجلس برگزار شد.
تجمع داوطلبان علوم پزشکی دانشگاه آزاد به دلیل لغو ثبت‌نام‌شان صورت گرفته است.
ایرنا: داوطلبان معترض رشته‌های علوم پزشکی شنبه ۱۲ آبان به دو گروه تقسیم شدند تا همزمان در مقابل مجلس شورای اسلامی و روبروی ساختمان مرکزی دانشگاه تجمع کنند.
این داوطلبان که از آغاز مهرماه دانشجوی رشته‌های علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی بودند، با یک خبر ناگهانی مبنی بر خطا در اعلام پذیرش، از ادامه تحصیل در دانشگاه محل ثبت‌نام خود محروم شدند.
لغو ثبت نام بیش از چهار هزار دانشجو که به عنوان پذیرفته‌شدگان رشته‌های پزشکی معرفی شده بودند و حتی نسبت به ثبت‌نام و پرداخت شهریه و دریافت شماره دانشجویی اقدام کرده بودند، به اعتراض گسترده این دانشجویان انجامید.
با پیگیری‌ها و اعتراضات متعدد داوطلبان، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی از آنها عذرخواهی کرد و وعده‌ رسیدگی داد.
در ادامه نیز دانشگاه آزاد عده‌ای از روسای دانشگاه‌ها و مراکز خود را برکنار کرد و به دانشجویان وعده داد که افرادی را برای بررسی این موضوع تعیین خواهد کرد.
اما پس از اعلام نتایج قطعی ظرفیت تکمیلی دانشگاه‌ها، هنوز عده‌ زیادی از این دانشجویان نسبت به وضعیت خود معترض هستند و می‌گویند که برکناری رئیسان و یا وعده‌ی تغییر در دانشگاه آزاد اسلامی درمان ضربات مالی و عاطفی نیست که بر آنها وارد شده است.
برخی از تجمع داوطلبان علوم پزشکی که در این مرحله قادر به گرفتن پذیرش قطعی در دانشگاه نشده‌اند  از مشکلات متعددی گفته اند که دانشگاه آزاد بر آنها تحمیل کرده است. عده‌ای از این دانشجویان با توجه به دریافت خبر قبولی در رشته پزشکی تصمیم گرفتند که از تحصیل در رشته‌های قبولی دیگر صرفنظر کنند.
برخی دیگر از پسران داوطلب در پی این تصمیم اکنون با خطر سربازی مواجه هستند. داوطلبانی که در شهر غیر از محل سکونت خود ثبت‌نام کردند، متحمل هزینه‌هایی برای اجاره و اقامت در شهرهای دیگر شدند.
علاوه بر این مشکلات دانشجویان از ضربات روحی و عاطفی می‌گویند که بر آنها وارد شده است.
برخی از تجمع داوطلبان علوم پزشکی که موفق به دریافت پذیرش در هیچ‌یک از رشته‌های علوم پزشکی نشدند می‌گویند که در دور جدید اعلام پذیرش نیز بی‌عدالتی‌ رخ داده و برخی از دانشجویان قبول‌شده تراز کمتری از آنها داشته اند.

تلگرام ما

http://t.me/Iran_news_ajancy