درخواست کمک های بشردوستانه دستیار دبیرکل سازمان ملل متحد به کودکان سوری

23
درخواست کمک های بشردوستانه دستیار دبیرکل سازمان ملل متحد به کودکان سوری
درخواست کمک های بشردوستانه دستیار دبیرکل سازمان ملل متحد به کودکان سوری

مارک لوکاک دستیار دبیرکل سازمان ملل متحد در امور بشردوستانه، دوشنبه ۲۹ اکتبر در سخنانی در شورای امنیت، ضمن درخواست ادامه عملیات انتقال کمک‌های بشر دوستانه به غیرنظامیان در سوریه از راه مرزها، گفت کودکان در اردوگاه آوارگان منطقه الرکبان واقع در جنوب سوریه در نتیجه نرسیدن کمک‌ها می‌میرند.

به گزارش خبرگزاری‌ها، لوکاک گفت: «در ۹ ماه نخست سال ۲۰۱۸، بیش از ۷۵۰ هزار تن از راه فعالیت‌های سازمان ملل متحد، روزنامه مواد غذایی دریافت کردند». او ادامه داد: «ادامه این عملیات ضروری است و تمدید اجرای قطعنامه‌های ۲۱۶۵ (مصوبه سال ۲۰۱۴) و ۲۳۹۳ (مصوبه سال ۲۰۱۷) بسیار حائز اهمیت است».

کودکان در الرکبان می‌میرند

دستیار دبیرکل سازمان ملل متحد گفت منطقه الرکبان با حدود ۵۰ هزار غیرنظامی، از ژانویه گذشته، کمکی دریافت نکرده و اوضاعش «دشوار» است.

او افزود: «گزارش‌هایی درباره مردن کودکان در نتیجه شرایط بد بهداشتی و نبود درمان، به دست آمده است». او خواستار آن شد تا کاروان‌های بشر دوستانه سازمان ملل متحد، امکان رسیدن به این منطقه را بیابند.

از سویی فرانسوا دولاتر نماینده فرانسه در سازمان ملل متحد گفت: «باید کمک‌های بشر دوستانه به همه طرف‌ها در سوریه برسد». او افزود: «قابل قبول نیست که نظام از دو ماه پیش، کاروان‌های بشر دوستانه را متوقف کند و از راه منع رسیدن کمک‌ها به مناطقی که شاهد توافق‌های آشتی محلی بود، مردم این مناطق را مجازات کند». او گفت: «شرایط در منطقه الرکبان فاجعه بار است».سازمان ملل متحد روز شنبه از به تعویق افتادن حرکت یک کاروان کمک‌های بشر دوستانه به سمت اردوگاه الرکبان به «دلایل امنیتی» خبر داده بود.

در اردوگاه الرکبان بیش از ۵۰ هزار آواره سوری زندگی می‌کنند. این اردوگاه سال ۲۰۱۶ در جنوب سوریه توسط ائتلاف بین‌المللی به رهبر آمریکا در نزدیکی پایگاه نظامی التنف برپا شد ه در نزدیکی مرزهای عراق و اردن واقع است.

تلگرام ما

http://t.me/Iran_news_ajancy