رژیم ایران در حال ساخت کارخانه موشک سازی و ارتقای موشک در عراق است

53
رژیم ایران در حال ساخت کارخانه موشک سازی و ارتقای موشک در عراق است
رژیم ایران در حال ساخت کارخانه موشک سازی و ارتقای موشک در عراق است

رژیم ایران در حال ساخت کارخانه موشک سازی و ارتقای موشک در عراق است. نشریه سان سنتینل در مطلبی به قلم اریل کاهانا، پیرامون دخالتهای منطقه‌یی رژیم ایران در منطقه و تأمین مالی و تجهیز تسلیحاتی گروه‌های شبه‌نظامی وابسته‌اش در عراق از جمله نوشت، منابع اطلاعاتی کشف کرده‌اند که رژیم ایران در حال ایجاد کارخانه تولید موشک در عراق است و این علاوه بر تلاشهای آن در سوریه و لبنان می‌باشد.

بنا‌ به گزارشات رسیده ایران پیشاپیش موشکها را به شبه‌نظامیان شیعی در عراق ارسال کرده و به عراق کمک کرده است تا کارخانه تولید آنها را در خاک عراق مستقر کند.

گزارشات ماه گذشته فاش ساختند که سپاه پاسداران به شبه‌نظامیان حشدالشعبی موشکهای بالستیک با برد کوتاه داده است. تحولی که نشان می‌دهد عراق این پتانسیل را دارد که تهدیدات جدی نیابتی که از جانب رژیم ایران هدایت می‌شود را دنبال کند.

گزارشات همچنین نشان دادند، به‌دنبال کشف یک توطئه سپاه پاسداران برای حمله به منافع آمریکا در عراق، آمریکا تصمیم گرفته است کنسولگریش را در بصره فعلا تعطیل کند. بصره سومین شهر بزرگ عراق است.

رژیم ایران برای نیروی نیابتی‌اش، حزب‌الله، تسلیحات پیشرفته ارسال می‌کند

این موضوع بعد از آن است که فاکس‌ نیوز گزارش داد ایران ارسال تسلیحات پیشرفته به حزب‌الله، نیروی نیابتی‌اش در لبنان را افزایش داده است و برخی از این محموله‌ها سیستم‌های جی.پی.اسهای پیشرفته را شامل می‌شوند که برای ارتقا دقت موشکهای حزب‌الله بکار می‌روند.

بنا‌ به این گزارشات، هواپیماهای باربری قشم فارس ایر، که حامل این تسلیحات هستند از تهران به دمشق پرواز می‌کنند. این هواپیما از آنجا قبل از این‌که به عراق بروند به بیروت حرکت می‌کند…

پیشتر نیز خبرگزاری رویترز روز جمعه ۹شهریور ۹۷گزارش داده بود، رژیم ایران به نیروهای مزدور شیعی خود در عراق موشکهای بالستیک تحویل داده است و در حال توسعه ظرفیت برای ساختن امکانات بیشتر برای جلوگیری از حملات علیه منافعش در خاورمیانه و ایجاد ابزاری برای هدف قرار دادن دشمنانش در منطقه می‌باشد.

ساخت کارخانه موشک سازی در بغداد، جرف الصغر، کربلا و کردستان عراق توسط رژیم ایران

خبرگزاری رویترز، بنا‌ به‌ گفته سه مقام ایرانی، دو منبع اطلاعاتی عراقی و دو منبع اطلاعاتی غربی، نوشته بود، رژیم ایران طی چند ماه گذشته موشکهای بالستیک کوتاه برد به متحدانش در عراق منتقل کرده است… سه منبع گفتند قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس بر این برنامه نظارت دارد…

کارشناسان گفتند موشکهای زلزال، فاتح ۱۱۰و ذوالفقار دارای بردهای ۲۰۰تا ۷۰۰کیلومتر می‌باشند و اگر در جنوب یا غرب عراق مستقر شوند می‌توانند ریاض پایتخت عربستان یا تل‌آویو در اسراییل را هدف قرار دهند. نیروی قدس سپاه پاسداران در هر دوی این منطقه عراق پایگاه دارد.

منابع غربی و عراقی گفتند کارخانه‌هایی که برای ساخت موشک در عراق استفاده شده در الزعفرانیه در شرق بغداد و جرف الصغر در شمال کربلا قرار دارند. یک منبع ایرانی گفت: یک کارخانه نیز در کردستان عراق قرار دارد… این مناطق توسط کتائب حزب‌الله که به رژیم ایران بسیار نزدیک هستند کنترل می‌شوند. سه منبع گفتند عراقیها به‌عنوان کارکنان موشکی در ایران آموزش داده شده‌اند…

منبع اطلاعاتی عراقی گفت کارخانه الزعفرانیه در زمان صدام حسین کلاهک و اجزای موشکی تولید می‌کرده است که توسط گروه‌های محلی عراقی در سال ۲۰۱۶با کمک رژیم ایران مجدد راه‌اندازی شده است…

یک مقام آمریکایی که به‌ شرط ناشناس ماندن صحبت می‌کرد تأیید کرد که تهران طی ماه‌های گذشته موشکهایی را به گروهها در عراق منتقل کرده است.

تلگرام ما

http://t.me/Iran_news_ajancy