تلاش دیکتاتور برای جلوگیری از قیام با دستگیری و حذف فیزیکی فعالین

68
تلاش دیکتاتور برای جلوگیری از قیام با دستگیری و حذف فیزیکی فعالین
تلاش دیکتاتور برای جلوگیری از قیام با دستگیری و حذف فیزیکی فعالین

حذف فیزیکی فعالین ترفندی جنایتکارانه بدست دیکتاتوری ولایت فقیه برای خاموش کردن قیام سراسری مردم ایران در آستانه خفه کننده‌ترین تحریمهای اقتصادی

امروز فرشید هکی در میان غم و اندوه دوستان و همراهان و خانوادهاش تشییع و خاکسپاری شد. انگشت اتهام به طور مستقیم تنها و تنها متوجه تروریسم حکومت دیکتاتوری است.

حکومت دیکتاتوری ولی فقیه با دستگیریهای گسترده، پرونده‌سازی و سر به نیست کردن فعالین و زندانیان تلاش میکند از قیام مردم ایران جلوگیری کند.

سوال خوبی است که جنایتکاران پاسخ بدهند: مگر فعالین محیط زیست از چه رازی باخبر میشوند که با این وضعیت فجیع به قتل میرسند.

 حل معضلات اجتماعی با حذف فیزیکی فعالین

فرشید هکی یک وکیل و فعال محیط‌زیست در روز ۲۵مهر در نزدیکی خانه‌اش در باغ فیض تهران به‌نحو مشکوکی به‌قتل رسید و جسد وی به آتش کشیده شد.

چند روز پس از انتشار گسترده این خبر در شبکه‌های اجتماعی، رسانه‌های سپاه پاسداران مانند تسنیم به‌نقل از پزشکی قانونی مدعی شدند که علت مرگ وی خودسوزی بوده است.

دولت‌آبادی دادستان تهران روز اول آبان اعلام کرد با توجه به انتقال جسد به پزشکی قانونی و انجام کالبد شکافی تا کنون هیچ‌گونه آثار ضرب و جرح و علائم مشکوک در جسد یافت نشده است.

به‌دنبال آن، پزشکی قانونی این دعاوی را تکذیب و اعلام کرد: هیچ اظهارنظری در مورد این پرونده نداشته است و….هر نوع نتیجه و تشخیص علت فوت توسط قاضی پرونده اعلام می‌شود.

دادستان جنایتکار برای پنج تن از فعالان محیط‌زیست که ۹ماه پیش توسط سازمان اطلاعات سپاه پاسداران دستگیر شده بودند، بدون ذکر هیچ جزییاتی کیفرخواستی با اتهام «افساد فی الارض» صادر نموده و اعلام کرد پرونده‌های آنها آماده ارسال به دادگاه است.

 در حالیکه که پیش از این قضاییه اتهام آنها را جاسوسی اعلام کرده بود.

روز ۴بهمن ۱۳۹۶ جمعی از فعالان و کارشناسان محیط‌زیست توسط اطلاعات پاسداران دستگیر شدند. یکی از آنها دکتر کاووس سید امامی، ۶۴ساله، استاد دانشگاه و مدیر عامل پیشین سازمان حیات وحش دو هفته بعد از دستگیری در زندان اوین زیر شکنجه جان باخت اما رژیم به‌نحو ابلهانه‌یی مدعی شد که او خودکشی کرده است.

آخوند حسن نوروزی، سخنگوی‌ کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس در یک اظهارنظر گفته بود: به‌خاطر غصه از کارهایی که کرده‌اند دق کرده و یا در زندان به زشتی کار خود فکر کرده و خودکشی کرده‌اند.

این ادعا آن‌چنان رسوا بود که محمدرضا تابش، رئیس فراکسیون محیط‌زیست مجلس گفت: «دستگیری عده‌یی از فعالان تلاشگر زیست محیطی.. شبهه‌برانگیز و مرگ دکتر سید امامی در زندان تأسف‌آور است و ابهامات در خصوص اتهامات وارده به دستگیر شدگان را افزایش می‌دهد».

قیام دیماه و کشتن زیر شکنجه

طبق اخبار دست کم ۱۴تن از بازداشت‌ شدگان قیام زیر شکنجه به‌ شهادت رسیدند.

اما حکومت دیکتاتوری علت شهادت آنها را «خودکشی» یا «نرسیدن مواد مخدر» یا «کثرت استفاده از مواد مخدر» اعلام کرده بود.

در حکومتی که وزرایش از شکنجه گرانی هستند که با وضو برای انجام عمل شرعی شکنجه وارد اتاق بازجویی میشده و آدمکشی میکردند.

آخوندها در ناتوانی از حل مشکلات مردم به حذف فیزیکی فعالین دستگیریهای گسترده و پرونده‌سازی برای زندانیان و سر به نیست کردن آنها روی آورده است.

به موازات آن در خارج کشور توطئه‌های تروریستی را افزایش میدهد.

تلگرام ما

http://t.me/Iran_news_ajancy