رژیم ایران انتقال تسلیحات پیشرفته برای حزب‌الله را افزایش داده است

41

فاکس نیوز گزارش داد:‌ منابع اطلاعاتی بر این باورند که رژیم ایران انتقال تسلیحات پیشرفته برای حزب‌الله را افزایش داده است. این محموله‌ها، شامل قطعات جی.پی اس است که برای تبدیل راکتهای هدایت‌شونده قبلی به موشکهای هدایت‌شونده دقیق، مورد استفاده قرار می‌گیرد. مقامها به فاکس‌ نیوز گفتند، ۳روز پیش، یکی از پروازهایی که حامل این تجهیزات بود؛ از ایران، وارد لبنان شد.

به گزارش فاکس نیوز – ۲۷مهر۹۷: بر طبق داده‌های پروازی که به دست فاکس‌ نیوز رسیده است پرواز شماره QFZ-۹۹۵۰فارس ایر کیش، فرودگاه بین‌المللی تهران را در ساعت ۰۹۳۳ صبح روز سه‌شنبه به وقت محلی، به یک مقصد نامعلوم ترک کرد.

بر طبق اطلاعات نرم افزاری سیستم ردیاب پروازی، اواخر روز، یک بوئینگ ۷۴۷، قبل از این‌که به مسیرش به بیروت ادامه دهد و در ساعت ۱۴۰۰ به آن برسد، در فرودگاه دمشق پایتخت سوریه به زمین نشست.

در روز چهارشنبه هواپیمای باربری ایرانی بیروت را به مقصد دوحه در قطر ترک کرد و در ساعت ۱۲:۳۷ دقیقه صبح به وقت محلی به زمین نشست و بعد از آن، در بعد ازظهر پنجشنبه به پایتخت ایران بازگشت.

بیشتر بخوانید:

موشک های بالستیکی رژیم ایران در عراق

خبرگزاری رویترز روز جمعه نهم شهریور۹۷ به‌نقل از منابع غربی از انتقال موشکهای بالستیک رژیم ایران به عراق و تلاش برای تولید این نوع موشک در خاک این کشور خبر داد.

گزارش خبرگزاری رویترز درباره انتقال موشکهای ایرانی به عراق در حالی منتشر شده که به اعتقاد برخی تحلیلگران پس از انتخابات اخیر عراق نفوذ ایران در این کشور تضعیف شده است.

پیش از انتشار این گزارش، روزنامه وال استریت ژورنال نوشته بود که انتشار گزارش‌ بازجویی از رهبر شاخه نظامی گروه «عصائب اهل حق» عراق از نقش «مهم» ایران در «جنگ داخلی عراق، آموزش و مسلح کردن شبه‌نظامیان عراقی و حمله به نظامیان آمریکایی» در این کشور پرده برمی‌دارد.

تلگرام ما

http://t.me/Iran_news_ajancy