کمیسیون انتخابات افغانستان رأی‌گیری در ولایت قندهار را یک هفته به تعویق انداخت

44
کمیسیون انتخابات افغانستان رأی‌گیری در ولایت قندهار را یک هفته به تعویق انداخت
کمیسیون انتخابات افغانستان رأی‌گیری در ولایت قندهار را یک هفته به تعویق انداخت

در پی تیراندازی در جلسه سران ولایت قندهار که به کشته شدن رئیس پلیس قدرتمند این ولایت منجر شد، کمیسیون انتخابات افغانستان روز جمعه، ۲۷ مهر، یک روز پیش از انتخابات پارلمانی اعلام کرد که رأی‌گیری در ولایت قندهار یک هفته به تعویق افتاده است.

حفیظ الله هاشمی، دبیر و سخنگوی ستاد انتخابات افغانستان، ظهر جمعه اعلام کرد که شورای امنیت ملی این کشور با پذیرش پیشنهاد این کمیسیون، رأی‌گیری در ولایت قندهار را یک هفته به تعویق انداخته است.

انتخابات مجلس نمایندگان افغانستان، موسوم به وُلِسی جرگه، قرار است روز شنبه در این کشور برگزار شود و پیش از این قرار بود از ۳۴ ولایت این کشور تنها ولایت غزنی به دلیل اختلاف در نحوه حوزه‌بندی در انتخابات شرکت نکند.

تهدیدهای گروه طالبان و حملات هر روزه آنها به همایش‌ها عمده‌ترین چالش در برگزاری انتخابات روز شنبه به شمار می‌رود و حمله روز پنج‌شنبه در قندهار نیز سرنوشت انتخابات را با ابهام روبه‌رو کرده است.

در جریان جلسه‌ای که روز پنج‌شنبه در مرکز ولایت قندهار برای هماهنگی انتخابات برگزار شده بود و علاوه بر سران این ولایت، یک ژنرال ارشد آمریکایی نیز حضور داشت، یکی از محافظان والی اقدام به تیراندازی کرد که در پی آن ژنرال عبدالرازق، رئیس پلیس این ولایت و از قدرتمندترین مخالفان گروه طالبان، و چند تن دیگر کشته شدند.

زلمی ویسا، والی قندهار، در این تیراندازی به‌شدت زخمی شد اما گزارش‌ها درباره کشته شدن او تکذیب شده است.

ژنرال آستین میلر، فرمانده نیروهای ناتو در افغانستان که در این جلسه حضور داشت، جان سالم به در برد اما سه نظامی آمریکایی مجروح شدند.

تلگرام ما

http://t.me/Iran_news_ajancy