علی مطهری – ظلم و نابرابری جمهوری اسلامی دامن امامزاده ها را هم گرفت

107
علی مطهری ظلم و نابرابری جمهوری اسلامی دامن امامزاده ها را هم گرفت
علی مطهری ظلم و نابرابری جمهوری اسلامی دامن امامزاده ها را هم گرفت

نه تیتر اشتباه نیست دقیق است. عزل و نصب امامزاده‌ها از اختیارات ولی فقیه جمهوری اسلامی قلمداد شد.

علی مطهری از جایگزینی یک شهادت به جای یک ولادت در هفتم صفر انتقاد کرد.

علی مطهری که در دانشگاه امیرکبیر سخنرانی میکرد گفت: صدا و سیما که اشتهایی سیری‌ناپذیر برای عزاداری و مداحی دارد روزی را که به مناسبت میلاد امام موسی کاظم (ع) باید روز شادی باشد به استناد یک روایت ضعیف تبدیل به روز عزا می‌کند.

به گزارش آژانس ایران خبر از ایسنا، علی مطهری در یادداشتی با عنوان «تصمیم نادرست»، نوشت:

« از کارهای نادرست شورای فرهنگ عمومی که زیرمجموعه شورای عالی انقلاب فرهنگی است این است که از سال ۱۳۹۶ مناسبت روز هفتم صفر یعنی ولادت امام موسی کاظم علیه‌السلام را از تقویم کشور حذف کرده و به جای آن به استناد یک روایت ضعیف شهادت امام حسن مجتبی علیه‌السلام را قرار داده است، حتما به این دلیل که ماه صفر ماه غم و غصه است و نباید به خاطر میلاد یکی از ائمه شادی کرد، دلیلی که نه مورد قبول ائمه است و نه عقل آن را تأیید می‌کند.

این در حالی است که شهادت امام حسن مجتبی علیه‌السلام به استناد روایت قوی‌تر در ۲۸ صفر واقع شده و مردم نیز این روز را همزمان با سالروز رحلت پیامبر اکرم(ص) بزرگ می‌دارند.

صدا و سیما نیز که اشتهایی سیری‌ناپذیر برای عزاداری و مداحی به جای ترویج معارف اسلامی دارد، از غروب ششم صفر تا غروب هفتم صفر برنامه‌های خود را غمناک می‌کند و بیش از آنکه به معارف و مناقب و زندگانی امام حسن علیه‌السلام بپردازد مداحی‌ها و عزاداریهای کم محتوا پخش می‌کند، یعنی روزی را که به مناسبت میلاد امام موسی کاظم علیه‌السلام باید روز شادی باشد به استناد یک روایت ضعیف تبدیل به روز عزا می‌کند.

معلوم نیست منشأ این گونه تصمیمات کجاست و چرا برای مردم توضیح داده نمی‌شود.»

این تصمیم جدیدی نیست. تصمیمات در جمهوری اسلامی بخصوص در صدا و سیما با اجازه خود ولی فقیه تایید و اجرا میشود.

و موضوعات دیگر هم البته بدون نظر و اجازه خودش نیست.

تابناک ۲مرداد ۹۰ از هفت برابر شدن امامزاده‌های ایران آنهم در هفت سال پیش خبر داده و نوشته بود که مثلا در اصفهان به دلیل آب و هوای خوب تعداد امامزاده ها بیشتر است.

البته از سودجویان که اسم دیگر خود آخوندهاست بگذریم مگر همین پارسال حججی یک قاتل که در سوریه کشته شد یهویی امامزاده نشد.

این حکومت بنا به خواسته خود البته به اذن ولی فقیه هم امامزاده میسازد هم امامزاده عزل و نصب میکند فقط و فقط به این دلیل که جیب مردم را خالی و جیب خود را پر کند و با استفاده از تحمیق توده ها بیشتر به حیات ننگین خود ادامه دهد.

تلگرام ما

http://t.me/Iran_news_ajancy