مایک پمپئو: سپاه پاسداران به‌طور مستقیم از خامنه‌ای دستور می‌گیرد

90
مایک پمپئو: سپاه پاسداران به‌طور مستقیم از خامنه‌ای دستور می‌گیرد
مایک پمپئو: سپاه پاسداران به‌طور مستقیم از خامنه‌ای دستور می‌گیرد

مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا طی مقاله‌یی که در فارین افرز درج شده از جمله به تهدید رژیم ایران اشاره کرد و نوشت:‌ «دولت ترامپ دنبال “فشار ماکزیمم” است که طراحی شده تا درآمد رژیم ایران و به‌طور خاص سپاه پاسداران که به‌طور مستقیم از خامنه‌ای دستور می‌گیرد را خشک کند.

رژیم ایران این درآمد را برای تأمین مالی خشونت و تروریسم از طریق حزب‌الله، حماس، رژیم اسد، شبه‌نظامیان حوثی، شبه‌نظامیان شیعی در عراق، و عوامل خودش که مخفیانه در سراسر جهان توطئه می‌کنند، بکار می‌برد.

ظهور رژیمهای یاغی مانند رژیم ایران

مایک پمپئو در این مقاله به ظهور رژیمهای یاغی مانند رژیم ایران اشاره میکند که به حقوق‌بشر و آزادی‌های بنیادین احترام نمی‌گذارند:

پایان جنگ سرد سبب تفکری جدید در میان سیاست‌گذاران و تحلیلگران در قبال بزرگترین چالشها برای امنیت ملی آمریکا شد. ظهور القاعده، مجرمان سایبری، و دیگر موجودیت‌های خطرناک، تهدید از جانب بازیگران غیردولتی را مورد تأیید قرار داد. اما به همان اندازه بیمناک، ظهور مجدد رژیم‌های یاغی بود، کشورهای یاغی که به نرم‌های جهانی پایبند نیستند، به حقوق‌بشر و آزادی‌های بنیادین احترام نمی‌گذارند، و علیه امنیت مردم آمریکا، متحدان و شرکای آمریکا، و بقیهٔ جهان عمل می‌کنند.

در میان این رژیم‌های یاغی، کره‌شمالی و ایران اصلی‌ترین هستند. تجاوزات آنها به صلح بین‌المللی فراوان است، هر دو کشور به‌خاطر این‌که دهه‌ها، در نقض ممنوعیت‌های بین‌المللی، دنبال برنامه‌های تسلیحات اتمی بوده‌اند، بیش از هر چیز دیگر مخوف هستند.

برنامه‌های تسلیحات اتمی و موشکهای بالستیک کره‌شمالی بی‌وقفه ادامه یافت تا جائیکه وقتی دونالد ترامپ انتخاب شد.

تلگرام ما

http://t.me/Iran_news_ajancy