اعتصاب زندانیان سیاسی زندان مرکزی ارومیه همچنان ادامه دارد

40
اعتصاب زندانیان سیاسی زندان مرکزی ارومیه همچنان ادامه دارد

به گزارش دریافتی اعتصاب زندانیان سیاسی در بند ۱۲ زندان مرکزی ارومیه روز چهارشنبه ۲۵ مهر ادامه یافت. زندانیان این بند بطور یکپارچه از صبح سه شنبه۲۴ مهر ماه دست به اعتصاب غذا زدند. آنان امروز نیز صبحانه و ناهار خود را نگرفتند. روز گذشته نیز از دریافت ناهار و شام خودداری کردند.

طی روزهای سه شنبه و چهارشنبه مسئول اجرای احکام زندان بنام عبدلرزاق به همراه پیمان خانزاده معاونت زندان و هاشمی مسئول اندرزگاه بند ۱۲ مرتبا به زندان رفت‌وآمد دارند و خواستار شکستن اعتصاب زندانیان شده اند و با وعده و وعید قول دادند که خواسته های زندانیان را پیگیری می کنند. اما زندانیان اعتصابی یکپارچه این وعده و وعیدها را قبول نکردند.

همچنین قاضی ناطر زندان روز چهارشنبه سه نفر از زندانیان را احضار کرده اما زندانیان احضار شده نزد قاضی نرفتند و اعلام کردند اگر قاضی ناظر زندان صحبتی دارد باید به داخل بند بیاید و صحبت کند.

بیشتربخوانید

زندانیان بند سیاسی در زندان مرکزی

دهها تن از زندانیان زندان مرکزی در بند ۱۲زندان سیاسی ارومیه در اعتراض به حمله وحشیانه گارد ویژه زندان و ضرب ‌و شتم زندانیان دست به اعتصاب غذا زده‌اند.
عصر روز دوشنبه حدود ۵۰تن از نیروهای گارد ویژه زندان ارومیه به‌دنبال درگیری لفظی یکی از زندانیان با مأموران به آنها حمله کردند و این زندانیان را به‌شدت مورد ضرب ‌و شتم قرار دادند. شب گذشته نیز به دستور مأموران زندان هشت تن از زندانیان عقیدتی ساکن بند جوانان مورد ضرب ‌و شتم قرار گرفتند.
حمله گارد ویژه با باتوم، شوکر و گاز اشک‌آور به زندانیان بند سیاسی  ۱۲
یک منبع از داخل زندان میگوید: “در پی اعتراض زندانیان زندان مرکزی بند سیاسی به سرکوب، ماموران زندان تلاش کردند چندتن از زندانیان را از بند خارج کنند، ماموران گارد ویژه زندان با باتوم، شوکر و گاز اشک‌آور وارد بند ۱۲(سیاسی) شده و حسن رستگاری و کامران درویشی را با ضرب ‌و شتم شدید به انفرادی منتقل کردند هر چند نهایتاً حسن رستگاری را به بند بازگرداندند.
در اثر ضرب ‌و شتم توسط ماموران و زندانیان تحت‌امرشان کمال حسن رمضان از ناحیه بینی و احمد تمویی از ناحیه دندان دچار شکستگی شده، تورج اسماعیلی نیز به وسیله تیزی مجروح و حسن رستگاری نیز دچار ضرب دیدگی شدید در قسمت‌های مختلف بدن شده است”.
از وضعیت جسمی سایر زندانیان بند سیاسی از جمله حمید رحیمی و کامران درویشی پس از ضرب ‌و شتم اطلاع دقیقی در دست نیست.
با بالا گرفتن درگیری تمام مامورین از جمله رئیس زندان ارومیه و حفاطت بازرسی زندان و حفاظت اطلاعات کل استان پشت درب بند سیاسی جمع شده و چندین نفر از نیروهای ویژه نیز مجدداً وارد بند شده‌ و تعداد زیادی از آنان به‌صورت مسلح و آماده‌باش در بام زندان مستقر شدند.
آنها ساعتهایی پس از ضرب ‌و شتم زندانیان بند سیاسی از بند خارج شده و فقط تعدادی از آنان در سالن اصلی زندان مستقر شدند.

تلگرام ما

http://t.me/Iran_news_ajancy