حسن عباسی سرچماقدار ولی فقیه به زندان محکوم شد – سوختن نظام از ریشه

328
حسن عباسی سرچماقدار ولی فقیه به زندان محکوم شد - سوختن نظام از ریشه
حسن عباسی سرچماقدار ولی فقیه به زندان محکوم شد - سوختن نظام از ریشه

حسن عباسی با دو شکایت دفتر رئیس‌جمهور تحت عنوان «نشر اکاذیب» و «توهین به مسئولین» به ۷ ماه حبس قطعی محکوم شد.

عباسی چندی قبل برای اتهامات جاسوسی تحت بازجویی قرار داشته است!

حسن عباسی از پاسداران و سر چماقداران و ولایت مداران خامنه ای پیشتر تصویب FATF را برای نظام به شکل زیر ترجمه و تفسیر کرده بود:

با امضای FATF مجبور خواهیم شد فرماندهان سپاه را تحویل آمریکایی‌ها دهیم

با امضای FATF کمک‌هایی که روز قدس برای مردم فلسطین جمع می‌شود تامین مالی تروریست به حساب خواهد آمد

آمریکایی‌ها در کاتسا معتقدند که سپاه یک گروه تروریستی است و چون عضو fatf هم هستند ، می توانند به این کنوانسیون بگویند که برآوردشان این است که سپاه یک گروه تروریستی است. بنابراین از FATF می خواهند که فرماندهان سپاه را تحویل آنها بدهد.

عباسی تلویحا سقوط نظام را یادآوری کرد و گفت: بنابراین FATF پازلی هست که مصیبتهایی را برای نظام شکل می‌دهد و در سال‌های آینده نه آقای ظریف وجود دارد که در این خصوص پاسخگو باشد و نه آقای عراقچی و شمخانی هستند.

حسن عباسی رئیس “مرکز بررسی‌های دکترینال امنیت بدون مرز” و عضو “قرارگاه عمار” در ایران به اتهام “توهین به مسئولین” به هفت ماه حبس محکوم شد. حکم حسن عباسی قطعی و لازم‌الاجراست.

به گفته علیرضا آذربایجانی، معاون هماهنگی و برنامه‌ریزی معاونت حقوقی ریاست جمهوری ایران، از حسن عباسی به اتهام توهین به حسن روحانی و وزیر راه و شهرسازی و همچنین به اتهام “نشر اکاذیب” شکایت شده بود.

حسن عباسی در دادگاه بدوی از اتهام “نشر اکاذیب” تبرئه شده بود.

حسن عبّاسی رئیس اندیشکدهٔ یقین «مرکز بررسی‌های دکترینال» و عضو رسمی سپاه پاسداران است.

شهرت او به دلیل سخنان عجیب و جنجالی در حوزه‌های مختلف از جمله سیاست، سینما، اقتصاد، تاریخ و فلسفه است.

او تخصص آکادمیک و سابقه روشنی در هیچ‌کدام از این زمینه‌ها ندارد. اما از او به‌عنوان یکی از تئوریسین‌ها یا استراتژیست‌های اصولگرا یاد می‌شود.

عباسی از ۱۳۸۸ تا ۱۳۹۲ عضو شورای پروانه نمایش، و از اعضای هیئت داوران بیست و نهمین دوره جشنواره فیلم فجر در سال ۱۳۸۹ بود.

تحصیلات و فعالیت‌ها

عباسی نخستین بار در زمان حملهٔ آمریکا به عراق در سال ۲۰۰۳، با حضور در برنامه‌های تلویزیون ایران به عنوان کارشناس و تحلیلگر مسایل سیاسی و استراتژیک مطرح شد و از آن پس در محافل دولتی حضور پررنگی داشته‌است.

او با سخنرانی در مساجد و دانشگاه‌ها و مخالفت با سیاست‌های اصلاح طلبان چون «گفتگوی تمدن‌ها» و «جامعه مدنی» فعالیت‌هایش را افزایش داد.

با رسیدن محمود احمدی‌نژاد به ریاست جمهوری در سال ۱۳۸۴، عباسی توانست خود را بیشتر به عنوان تئوریسین و استراتژیست مطرح کند ولی او خیلی جدی گرفته نشد.

به دلیل مواضع عباسی به مدتی طولانی حضور او در صدا و سیما ممنوع شده بود.

گفته می‌شود که وی در سال ۱۳۸۳ شمسی در مقطع کارشناسی رشته فلسفه مشغول تحصیل بوده و تا بهمن ماه آن سال، مدرکی بیش از لیسانس نداشته‌است.

در مدرک دکترای عباسی از سوی افراد مختلف سپاهی و امنیتی تردید شده‌است.

حسن عباسی دکتر بودن را در داشتن مدرک دکترا نمی‌داند بلکه دردادن نظریه و ارائه دکترین می‌داند و خود را به دلیل ارائه دکترین‌های مختلف دکتر می‌داند.

او گفته صدها پایان‌نامه دکتری زیر نظر او انجام شده و استاد راهنمای شماری از سپاهیان بوده‌است.

وی همچنین معتقد است کسی که رانندگی می‌کند راننده یا کسی که بیماران را معالجه می‌کند پزشک است و نیازی به داشتن مدرک (گواهینامه رانندگی یا پروانه پزشکی) نمی‌باشد.

عباسی از سال ۱۳۷۹ ریاست اندیشکده یقین: مرکز بررسی‌های دکترینال را بر عهده دارد. این مؤسسه فعالیت خود را در راستای «بومی‌سازی دانش دکترینولوژی» عنوان کرده‌است.

دیدگاه‌ها

حسن عباسی علی‌رغم نداشتن تحصیلات و تخصص مرتبط در موارد متعددی از جمله سیاست، مذهب، اقتصاد، ورزش، فرهنگ و تاریخ اظهار نظر کرده‌است.

امیر طاهری در مقاله‌ای در دیلی تلگراف در سال ۲۰۰۶، عباسی را موسوم به «هنری کیسینجر اسلام» خواند.

یکی از مشهورترین اظهارات عباسی نیز این است که خود را «کیسینجر اسلام» خوانده‌است.

تلگرام ما

http://t.me/Iran_news_ajancy