فشار روز افزون بر زندانیان رجایی شهر+ فیلم نادر از درون زندان

133

فیلم بالا یک فیلم نادر از لحظه خدا حافظی فرزاد مدد زاده با زندانیان رجایی شهر کرج است. این فیلم بی‌نظیر مناسبات داخل زندان بین زندانیان سیاسی را نشان میدهد. تعدادی از این رفقا هم اکنون بین ما نیستند و جاودانه شده اند.

فشار برزندانیان رجایی شهر

براساس اخبار جدید از زندان رجایی شهر، زندانبانان رجایی شهر کرج با نابود کردن پرونده زندانیان حق پیگیری بیماریهای زندانیان را از آنان سلب میکنند.

در این زندان بر شدت فشار بر زندانیان سیاسی در سالن۱۰ بند۴ افزوده‌اند. (سالن۱۰ بند۴ زندان گوهردشت زندانی فوق امنیتی است)
زندانبانان پرونده پزشکی زندانیان را از بین میبرند و زندانیان در پیگیری بیماری خود برای انتقال به بیمارستان دچاز مشکل و استرس میشوند.

به این ترتیب انتقال زندانی بیمار به بیمارستان و حتی بهداری زندان، به شکنجه روانی و فیزیکی برای زندانیان فراهم میشود.

دست زندانی سیاسی آرش صادقی که مورد عمل نمونه برداری قرار گرفته بود، در حال حاضر به شدت عفونت کرده، اما عوامل و مسئولان زندان رجایی شهر کرج از انتقال وی برای قرار پزشکی ممانعت به عمل می‌آورند.

به دستور رستمی دادیار زندان از انتقال زندانیان سیاسی زندان رجایی‌شهر کرج  برای درمان و رسیدگی‌های پزشکی به خارج از زندان ممانعت به عمل می آید.

روز شنبه ۱۴ مهر ماه؛ زندانی سیاسی آرش صادقی قرار پزشکی داشت ولی مسئولان زندان از انتقال او به خارج از زندان سر باز زدند.

این در شرایطی است که وی از ناحیه دست به سرطان بدخیم کندروسارکوم مبتلا شده و مورد عمل جراحی برای نمونه‌برداری قرار گرفته بود.

آرش صادقی به علت انتقال زودهنگام از بیمارستان به زندان، از رسیدگی‌های ضروری پس از عمل جراحی سنگین محروم بوده و تنها به وی چند قرص آنتی بیوتیک داده اند. این عفونت باعث عواقب غیرقابل جبرانی برای وی خواهد بود.

یکی دیگر از این زندانیان زندانی سیاسی مجید اسدی مبتلا به انواع بیماریها از جمله بیماری حاد گوارشی از دردی طاقت‌فرسا رنج می‌برد.

همچنین حسن صادقی زندانی دیگر به‌خاطر ضرباتی که شکنجه‌گران به‌سر و چشم او وارد کرده‌اند در معرض خطر پاره شدن رگهای چشم و نابینایی قرار دارد.

محمد بنازاده امیرخیزی نیز بر اثر بیماری قلبی و سن بالا در شرایط وخیمی قرار دارد.

این سالن فاقد ابتدایی‌ترین امکانات است. زندانیان با رسیدن فصل سرما از وسایل گرمایش، آب گرم برای استحمام، فقدان دستگاه تهویه، سطح نازل تغذیه و بهداشت و…رنج می‌برند.

تلگرام ما

http://t.me/Iran_news_ajancy