دونالد ترامپ با آندرو برانسون، کشیش آمریکایی در کاخ سفید ملاقات کرد

39
دونالد ترامپ با آندرو برانسون، کشیش آمریکایی در کاخ سفید ملاقات کرد
دونالد ترامپ با آندرو برانسون، کشیش آمریکایی در کاخ سفید ملاقات کرد

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا بعد از ظهر شنبه با آندرو برانسون، کشیش آمریکایی که از ترکیه آزاد شد، در کاخ سفید ملاقات کرد. دونالد ترامپ روز شنبه که در کنار کشیش برانسون، مایک پمپئو، جان بولتون و خبرنگاران در کاخ سفید صحبت می کرد، گفت که برای آزادی او «باج» پرداخت نشد، اما بار دیگر از رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه و مردم ترکیه نیز تشکر کرد.

دونالد ترامپ گفت که دولت او به سختی و برای مدتی طولانی برای آزادی آندرو برانسون مذاکره کرد و از زمانی که او به ریاست جمهوری آمریکا رسیده است، چندین نفر از آمریکاییان که در کشورهای دیگر نگه داشته بودند، از جمله در کره شمالی و مصر آزاد شده اند.

کشیش برانسون نیز از دونالد ترامپ و دولت او تشکر کرد.

پرزیدنت ترامپ پیشتر در توئیتر، از رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه به خاطر کمک به آزادی کشیش آمریکایی، آندرو برانسون، تشکر کرد.دونالد ترامپ پیش بینی کرد روابط آمریکا و ترکیه پس از آزادی برانسون «خوب، یا حتی عالی» شود.

او نوشته است: «هیچ توافقی با ترکیه برای آزادی کشش آندرو برانسون صورت نگرفت. من بر سر گروگان ها توافق نمی کنم.» او گفت هرچند آمریکا بابت آزادی کشیش برانسون قدردانی کرده است که به «روابط خوب و یا حتی عالی میان ایالات متحده و ترکیه منجر خواهد شد.»

کشیش برانسون، شهروند آمریکایی که ترکیه او را زندانی کرده و در حبس خانگی قرار داده بود، پس از آزادی ابتدا با هواپیما به آلمان رفت، تا در آنجا تحت معاینات پزشکی قرار بگیرد و روز شنبه وارد خاک آمریکا شد.

تلگرام ما

http://t.me/Iran_news_ajancy