درگیری و کشته شدن پاسداران به دست نیروهای مسلح کرد در پاوه

318

فیلم لشکر کشی سپاه به سمت کردستان

یک درگیری چند ساعته بین افراد مسلح کرد و کشته شدن پاسداران در منطقه بیمیری پاوه‌ در استان كرمانشاه‌ توسط حزب دموکرات کردستان تایید شد.

در این درگیری، علاوه بر کشته‌ شدن پاسداران دو تن از اعضای حزب با نامهای شاهو ویسی و زانیار اسلامی جان خود را از دست دادند.

حزب دمكرات كردستان ایران با صدور اطلاعیه‌ای این خبر را تایید كرده‌ است.

سپاه‌ پاسداران از ١٠ روز پیش صدها تن از نیروهای خود را مجهز به‌ تسلیحات سنگین به‌ مناطق كردنشین منتقل كرده‌ است. یگان پهبادی سپاه‌ در عملیات علیه‌ اعضای ویژە حزب دمكرات (عقابهای زاگروس) شركت داشته‌ است.

حزب دمکرات کردستان ایران به رهبری مصطفی هجری روز جمعه از درگیری نیروهای این حزب با اعضای سپاه پاسداران در شهرستان پاوه، استان کرمانشاه، خبر داد.

و نوشت درگیری‌ مورد اشاره ساعت ۸ صبح روز جمعه ۲۰ مهر در منطقه تفریحی «بیدمیری» رخ داده و تا ساعت ۱۱ صبح طول کشیده است.

به گفته حزب دمکرات کردستان ایران، در این درگیری پنج نفر از نیروهای طرفین و کشته شدن یک شهروند غیر نظامی به نام فرشاد چچانی نیز در این رخداد شد.

حزب دمکرات کردستان ایران روز یکشنبه هشتم مهر نیز از حمله یک «پهپاد» نیروهای نظامی جمهوری اسلامی به نیروهای این حزب در «کوهستان کودو» در منطقه مرزی ایران و عراق خبر داده بود.

سپاه پاسداران روز ۱۷ شهریور مقر حزب دمکرات کردستان به رهبری مصطفی مولودی در عراق را هدف حملات موشکی خود قرار داد گزارشات از کشته شدن ۱۴ نفر و دست‌کم ۴۰ مجروح حکایت میکند.

عراق این اقدام را «نقض حاکمیت» خود خوانده است.

سپاه پاسداران هفته گذشته نیز مانوری را در منطقه کوهستانی شاهو در استان کردستان برگزار کرده بود.

از سال ۹۵ و پس از آنکه احزاب کرد مسلح مخالف جمهوری اسلامی فعالیت خود را در کردستان ایران افزایش دادند، درگیری میان نیروهای این احزاب و نیروهای سپاه پاسداران تشدید شده است.

تلگرام ما

http://t.me/Iran_news_ajancy