گروه اقدام ایران و تدارک یک سونامی سیاسی در آستانه تحریم‌های آمریکاست

78
گروه اقدام ایران در تدارک یک سونامی سیاسی در آستانه تحریم‌های آمریکاست
گروه اقدام ایران در تدارک یک سونامی سیاسی در آستانه تحریم‌های آمریکاست

سفر برایان هوک به هند و اروپا

برایان هوک، مسئول گروه اقدام ایران ، در آستانه اجرایی شدن تحریم‌های نفتی علیه ایران این هفته راهی هند و سپس اروپا می‌شود.

به گزارش وبسایت “تایمز آو ایندیا” فرانسیس فانون، رییس معاونت انرژی وزارت امور خارجه، هوک را در این سفر همراهی می‌کند.

برایان هوک قرار است در لوگزامبورگ در نشست وزرای اتحادیه اروپا با مقامات اروپایی در مورد تحریم‌های آمریکا علیه ایران گفتگو کند. او سپس راهی فرانسه و بلژیک خواهد شد.

بیانیه وزارت خارجه آمریکا

وزارت خارجه آمریکا، امروز ۲۰مهر بیانیه‌ای صادر کرد. محتوای این بیانیه به سفر برایان هوک،‌ هماهنگ کننده اقدامات وزارت خارجه آمریکا علیه رژیم ایران است.

بیانیه وزارت خارجه آمریکا توضیح داده که برایان هوک به هند، لوکزامبورگ، فرانسه و بلژیک سفر می‌کند.

وزارت خارجه آمریکا بسیار کوتاه و البته مشخص موضوع سفر هوک را در ۴کلمه روشن کرده است: «رفتار مخرب رژیم ایران».

همزمان هدر نائورت، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا هم به خبرنگاران گفت: «باید در همکاری با سایر کشورها با دخالت شرورانه رژیم ایران در سراسر جهان مقابله کنیم».

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا تاکید کرد: «رژیم ایران منافعی را كه از برجام به دست آورد نه برای مردم ایران بلکه برای فعالیتهای بدخواهانه هزینه كرد!»

درحالیکه تنها ۲۳روز به بازگشت «بی‌رحمانه‌ترین تحریمهای تاریخ» (به نقل از مایک پومپئو) علیه رژیم آخوندی بیشتر نمانده، افزایش اینگونه فشارها نشان می‌دهد پس از کنار رفتن سیاست مماشات (با تغییر دولت اوباما) جامعه جهانی روندی جدی و سخت را در برابر رژیم آخوندی در پیش گرفته است.

این نکته هم مهم است که رژیم در تبلیغات خود تلاش می‌کند نشان دهد بعد از ۱۳آبان برخی کشورها از آمریکا معافیت گرفته تا نفت رژیم را بخرند. اما جان بولتون هفته گذشته تاکید کرد «هیچگونه معافیتی در کار نخواهد بود».

سفر برایان هوک به ویژه به هند، که از اصلی‌ترین خریداران نفت رژیم است، نشان می‌دهد آمریکا نمی‌خواهد هیچ شکافی به نفع رژیم برای فروش نفت ایجاد شود.

این نکته هم قابل توجه است که عربستان پذیرفت علاوه بر اینکه خلا فروش نفت رژیم به بازارهای جهانی را پر کند، نفت هند را تامین می‌کند.

اینک انتظار میرود طی یک ماه آینده، آخوندها با سونامی سیاسی شدید دیگری روبرو بشوند. توفانی که هر چه بیشتر رژیم را تضعیف کرده، و راه را برای قیام و براندازی نظام به دست مردم ایران، هموارتر می‌سازد.

تلگرام ما

http://t.me/Iran_news_ajancy