درگیری و کتک‌زدن پلیس‌ موتورگیر توسط جوانان و فرار پلیس در سه شهر+ فیلم

479

درگیری و کتک‌زدن پلیس‌ موتورگیر

درگیری با پلیس و نمونه های برخاستن مردم و کتک زدن تنبیه پلیس که با زورگیری و موتور گیری نان مردم را می رباید، و به این ترتیب برای خودش روزی گیر می آورد.

اما همیشه پلیس پیروز و مردم ناتوان و بدبخت به جای نمیمانند سه نمونه فیلمهای ضمیمه تصاویر جوانانی است که تصمیم گرفته‌انذ زیر بار زور نروند و مقابل پلیسهای دزد بایستند.

فیلم بالا مردم آمادگی هرنوع حرکتی بر علیه پلیس ضد مردمی را دارند
اکثر مردم؛ با این موتورها مخارج زندگی خود و خانواده شان را تامین می کنند.

اما روزمره توقيف موتورسواران به دلايل واهي توسط نيروهاي سركوبگر انتظامي انجام ميشود.

موتورها را چه میکنند

موتورهایی که به بهانه های مختلف از مردم گرفته میشود به پارکینگهای خاص برده میشود و از آنجا برای گرفتن موتور مجبور هستند که مقداری پول بدهند. اکثر مردم با توجه به فقر از دادن پول سرباز میزنند و موتورشان بعد از مدتی توسط نیروی انتظامی فروخته میشود.

فیلم بالا موتور گیری در مسیر کرمان به رفسنجان خشم مردم را برانگیخت که مردم با سنگ به ماموران حمله کرده و انها را فراری دادند.
این موتورها نه موتورهایی با سرعت بالا هستند و نه موتورهایی که دارای صدای ناهنجار و یا.. باشند.

این موتورها صرفا برای کسب درآمد مردم فقیر ایران هستند که توسط پلیس از آنها زورگیری میشود.

بیشتر زوگیریها برای نداشتن مدرک و یا نداشتن کلاه محافظ از مردم زورگیری میشود! مواردی بوده است که برای جلوگیری از حرکت موتور سواری که کلاه کاسکت نداشته مامور راهنمایی او را به قصد کشت کتک میزند و اگر نفر مقاومت کند نیروی انتظامی در دسترس او را دستبند زده و با خود میبرند.

یکی از نفراتی که موتورش بارها توسط پلیس گرفته شده میگوید: اکثر مواردی که پلیس موتورهای مردم را توقیف میکند توسط آنها پیگیری نمیشود. زیرا جریمه های سنگین برای یک موتور باعث میشود که نفر از خیر وسیله اش بگذرد.

مثلا برای موتور یک میلیون تومانی ۶۰۰ هزار تومان اگر جریمه صادر شود حتما فرد مربوطه که به نان شب هم محتاج است از خیر موتورش میگذرد.

این موتورها البته در پارکینک نمی ماند و بعد از یک پروسه زمانی با مزایده بین خودشان فروخته میشود! مثلا قیمت میگذارند برای فروش و اگر یک موتور ۲ میلیون تومان قیمت داشته باشد، ده هزار موتور را به قیمت هر دستگاه ۴۰۰ تومان به فروش میرسانند و این پول هم در جیب دولت میرود.

البته همه این موارد اگر کسی آشنا و پارتی داشته باشد حل و فصل میشود و جای هیچ نگرانی نیست!

روز ۳اردیبهشت سال جاری اسماعیل گونجی که در حیاط کلانتری منجیل خودش را به آتش کشیده بود، روز جمعه ۱۴اردیبهشت به خاک سپرده شد.

اسماعیل گونجی برای گرفتن موتور پسرش که توسط ماموران نیروی انتظامی مصادره و به پارکینگ کلانتری منجیل منتقل شده بود به این کلانتری مراجعه می کند.

وی هرچقدر به ماموران اصرار و التماس می کند تا موتور پسرش را تحویل بدهند، اما ماموران به حرف او گوش نمی دهند.

اسماعیل گونجی اقدام به خودسوزی اعتراضی میکند و با ریختن بنزین به روی خود در حیاط کلانتری خودش را به آتش می کشد و کشته میشود.

تلگرام ما

http://t.me/Iran_news_ajancy