خبر شوکه کننده خون‌گیری از دانش آموزان دختر تاکستانی با سرنگ مشترک

106
خبر شوکه کننده خون‌گیری از دانش آموزان دختر تاکستان با سرنگ مشترک
خبر شوکه کننده خون‌گیری از دانش آموزان دختر تاکستان با سرنگ مشترک

روز گذشته والدین دانش آموزان مدرسه دخترانه سما در اعتراض به خونگیری با سرنگ مشترک از دانش‌آموزان، در مقابل اداره بهداشت تاکستان تجمع کردند.

با پیگیریهای آژانس ایران خبر مشخص شد که والدین این دانش‌آموزان به دلیل خونگیری از دختران دبیرستان سما تجمع کرده اند. یکی از والدین گفت که از دختران دبیرستان سما به بهانه آزمایش قند خون توسط مردی ناشناس خون گرفته شده است.

طبق اظهارات دانش آموزان و اولیا آنها روز سه شنبه ۱۷مهر  مردی با کاور هلال احمر به مدرسه رفته و با هماهنگی مدیر دبیرستان با ۲-۳ عدد سرنگ مشترک از همه دختران دانش آموز این مدرسه خون‌گیری کرده است.

دختران به والدین خود گفته اند که برای خونگیری از آنها سرنگها تعویض نمیشدند. مردم چندین ساعت در مقابل اداره بهداشت تجمع کردند اما کسی پاسخ به آنها نداد.

اولیا دانش آموزان نگران این بودند که بیماریها ممکن است از بچه ها به همدیگر سرایت کرده باشد و مشخص نیست که همین الان بچه های آنها دچار چه بیماری شده اند.

با اینکه اولیا  در محوطه اداره بهداشت تاکستان تجمع کرده بودند،  هیچ مسولی از اداره آموزش و پرورش یا فرمانداری یا نماینده مجلس و.. برای پاسخگویی به این عمل حضور پیدا نکرد.

پس از انعکاس خبر در رسانه های جمعیت هلال احمر استان قزوین موضوع را از گردن خود برداشت و گفت: فرد ناشناسی که اقدام به خون گیری با سرنگ مشترک از دانش آموزان کرده بود عضو این سازمان نیست.

هم اکنون سه نفر از مسئولان این موسسه آموزشی بازداشت شده اند.

حسین بی نیاز، مدیر روابط عمومی آموزش و پرورش استان قزوین اظهار داشت: «مدیر، معاون آموزشی و مربی بهداشت مدرسه بازداشت شده‌اند تا بازجویی‌های بیشتری انجام شود.

عوامل مدرسه نباید به این سادگی فردی را که هیچ نامه‌ای از آموزش و پرورش نداشت به مدرسه راه می‌دادند.» فردی که اقدام به خونگیری از دانش آموزان کرده بود نیز بازداشت شده است.

این خبر اولین بار توسط خبرنگار محلی آژانس ایران خبر افشا شده است.

تلگرام ما

http://t.me/Iran_news_ajancy