اعتصاب غذای ۷۰۰ زندانی زندان ارومیه در اعتراض به کشته شدن محمد آهوپا

91
اعتصاب غذای 700 زندانی زندان ارومیه در اعتراض به کشته شدن محمد آهویا
اعتصاب غذای 700 زندانی زندان ارومیه در اعتراض به کشته شدن محمد آهویا

اعتصاب غذای زندانیان زندان ارومیه . تا کنون بیش از ۷۰۰۰ زندانی در زندان مرکزی ارومیه اعتصاب کردند.

از امروز ۱۹مهر ۹۷ بیش از ۷۰۰ زندانی در زندان مرکزی ارومیه دست به اعتصاب غذا زده‌اند. این اعتصاب غذا بدنبال خودکشی یکی از زندانیان در زندان ارومیه در روز چهارشنبه ۱۸ مهر ماه؛ بند ۱۵ زندان مرکزی ارومیه ؛ صورت گرفته است.

علت اعتصاب

محمد آهوپا؛ فرزند محمود اهل روستای کریم آباد ارومیه که به جرم مواد مخدر ۲۵ سال حکم زندان داشته و ۸ سال است که در زندان ارومیه در حبس بسر میبرد؛ روز چهارشنبه در بازدید رییس زندان ارومیه ار بند ۱۵ از وی برای چندمین بار درخواست مرخصی برای دیدار با خانواده‌اش را میکند اما با مخالفت رئیس زندان روبرو میشود.

وی از شدت فشار و اندوه خود را در ساعت ۱۸۳۰ روز چهارشنبه حلق آویز می کند.

بدنبال این واقعه مامورین زندان یک گرم مواد مخدر شیشه روی تخت وی می گذارند تا وانمود شود که وی پس از استفاده از شیشه خود را به دار آویخته است.

از عصر چهارشنبه فضای بند ۱۵ این زندان متشنج شده و زندانیان با شعار علیه رییس زندان؛ وی را از بند ۱۵ به همراه همه مامورین و حتی وکیل بندها بیرون می‌کنند.

آژانس ایران خبر در تاریخ ۳۱فروردین ۹۷ اسامی ۱۶۶ تن از محکومین به اعدام در بندهای مختلف زندان مرکزی ارومیه را که در شرایط بسیار وخیمی نگهداری میشوند را اطلاع‌رسانی کرده بود.

اسامی تعدادی از محکومین به اعدام در بندهای مختلف زندان مرکزی ارومیه که شامل زندانیان عادی زندانیان روان درمانی و زندانیان سیاسی نیز میشود به شرح زیر است:

اسامی تعدادی از محکومین به اعدام بندهای ۱ تا ۴

متهمین به قصاص و قتل و سرقت مسلحانه

نام و نام خانوادگی و نام پدر

۱- رضاآگور فرزند حسین

۲- جعفر اردشیری فرزند باقر

۳- محمد تیموری فرزند رضا

۴- بابک پیری فرزند قدت

۵- خلیل آگوش فرزند عثمان

۶ – حسین کتلان لو فرزند جلال

تلگرام ما

http://t.me/Iran_news_ajancy