گروه اقدام ویژه ایران میزان هزینه ایران در کشورهای منطقه را منتشر کرد

57
گروه اقدام ویژه ایران میزان هزینه ایران در کشورهای منطقه را منتشر کرد
گروه اقدام ویژه ایران میزان هزینه ایران در کشورهای منطقه را منتشر کرد

هزینه های رژیم ایران در منطقه چقدر است؟

گروه اقدام ویژه ایران در وزارت خارجه آمریکا با انتشار گزارشی اعلام کرد که جمهوری اسلامی از سال ۲۰۱۲ میلادی ۱۶ میلیارد دلار برای حمایت از بشار اسد در سوریه و گروه‌های شیعه مورد حمایت خود در یمن و عراق هزینه کرده است.

مایک پومپئو، وزیر خارجه آمریکا، با انتشار این گزارش در توییت روز ۱۷ مهر خود  نوشت: «در حالی که مردم ایران به سختی زندگی می‌کنند، حکومت تهبکار ایران از سال ۲۰۱۲ تاکنون ۱۶ میلیارد دلار برای کمک به اسد و حمایت از دیگر شرکای خود در سوریه، عراق و یمن هدر داده است.»

دُلارهای اوباما؛ یک مُعامله دو سر باخت برای مردُم ایران

پیش از آن رئیس‌جمهور آمریکا در جمع هوادارانش گفته بود: قبل از اینکه من رئیس‌جمهور شوم، رژیم ایران داشت خاورمیانه را می‌گرفت. داشتند سوریه را می‌گرفتند، یمن را می‌گرفتند، داخل عراق سرک می‌کشیدند، داشتند همه چیز را می‌گرفتند… اما حالا فقط می‌خواهند دوام بیاورند.

ترامپ گفت: دولت قبلی آمریکا به رژیم ایران ۱۵۰ میلیارد دلار پول داد؛ از آن هم احمقانه‌تر، ۱.۸ میلیارد دلار پول نقد دادند، پول نقد! پول نقد!. هواپیماهای پر از پول نقد برای آزادی گروگانها….

رئیس‌جمهور آمریکا اضافه کرد: وقتی من آمدم، پرسیدم رئیس‌جمهور آمریکا چنین اختیاری دارد که ۱.۸ میلیارد دلار پول نقد بدهد؟ می‌دانید چه پاسخی دادند؟ گفتند: خیر، رئیس‌جمهور چنین اختیاری ندارد.

ترامپ افزود: پس کاری که آنها (اوباما و کری) کردند، شرم‌آور است. آنها ۱.۸ میلیارد دلار برای داشتن یک توافق وحشتناک پول دادند. آنها ۱.۸ میلیارد دلار برای آزادی گروگان‌ها دادند. می‌توانید تصورش را بکنید؟

اظهارات مهم مقامات آمریکايی

بنابر گزارش وبسایت کاخ سفید، آقای ترامپ در مقدمه راهبرد جدید آمریکا برای مقابله با تروریسم نوشت: «در دولت من، تلاش‌های آمریکا برای در هم شکستن تروریست‌ها شتاب گرفت… من به حضور آمریکا در توافق وحشتناک با رژیم ایران خاتمه دادم. توافقی که ثروتی بادآورده برای سپاه پاسداران و گروه‌های نیابتی‌اش فراهم می‌کرد و تأمین مالی سوء رفتار حکومت ایران در جهان بود».

روزهای مصونیت ملاها تمام شد

مشاور امنیت ملی کاخ سفید در سخنانی گفته که اگر رژیم ایران علیه آمریکا و متحدانش اقدام کند با پیامدهای جدی آن روبرو خواهد شد.

جان بولتون همچنین به اروپايی ها در مورد پیامدهای ناگوارادامه تجارت با حکومت ایران هشدار داد.

به گزارش رسانه های آمریکایی، مشاور امنیت ملی کاخ سفید گفت: روزهای مصونیت رژیم و مشوقان آن تمام شده است. رژیم آدمکش ایران و حامیان آن با پیامدهای جدی روبرو خواهند شد اگر رفتارشان را عوض نکنند.

وی خطاب به سران جمهوری اسلامی افزود: بگذارید پیام امروز من روشن باشد: ما شما را زیر نظر داریم و سراغ شما خواهیم آمد.

جان بولتون که در نیویورک و درحاشیه اجلاس سالانه سازمان ملل سخن می گفت اعلام کرد: ملاهای تهران ما را شیطان بزرگ و ارباب جهنم می‌خوانند، پس حرف مرا جدی خواهند گرفت که می‌گویم اگر با ما، شرکا و یا متحدان‌مان در بیافتید، اگر به شهروندان ما آسیب بزنید یا همچنان دروغ بگویید، نارو بزنید و تقلب کنید، آنوقت جهنم را خواهید دید.

تلگرام ما

http://t.me/Iran_news_ajancy