کارمند بازنشسته اطلاعات سپاه به جرم جاسوسی به اعدام محکوم شد

178
کارمند بازنشسته اطلاعات سپاه به جرم جاسوسی به اعدام محکوم شد
کارمند بازنشسته اطلاعات سپاه به جرم جاسوسی به اعدام محکوم شد

بنا به گزارش منابع مطلع یک کارمند بازنشسته اطلاعات سپاه به جرم جاسوسی به اعدام محکوم شد. همسر وی نیز به همین جرم به ۱۵سال زندان محکوم شد.

یک منبع مطلع گفت: لیلا تاجیک زندانی محبوس در بند زنان زندان اوین به اتهام “جاسوسی برای کشور متخاصم” به ۱۵ سال حبس در تبعید محکوم شد. همسر سابق وی نیز که در نهاد اطلاعات سپاه پاسداران مشغول به کار بود همزمان و از بابت همین پرونده به اعدام محکوم شده است.

لیلا تاجیک بیش از یکسال است در در زندان اوین در بازداشت موقت به سر میبرد.

لیلا تاجیک در تاریخ ۱۴ شهریورماه سال گذشته به اتهام جاسوسی همزمان با همسر سابقش در یک پرونده مشترک توسط اطلاعات سپاه بازداشت و به مدت هفت ماه در خانه‌های امن اطلاعات سپاه نگهداری و بازجویی شده و سپس به بند زنان زندان اوین منتقل شده است. هنوز از هویت همسر سابق لیلا تاجیک کارمند قبلی نهاد اطلاعات سپاه پاسداران اطلاعی در دست نیست.

این زوج، دارای دو فرزند نوجوان هستند که از سوی سپاه و اداره اطلاعات مورد اذیت و آزار و فشار قرار دارند.

صهبا ۱۶ ساله و سهند ۱۹ ساله بدون سرپرست زیر فشارهای طاقت فرسای سپاه پاسدران و اداره اطلاعات در حال گذران زندگی هستند.

پرونده مشابه

در یک پرونده مشابه پیش از این یکی از اعضای سپاه پاسدارن به جرم جاسوسی به اعدام محکوم شده بود. وی که ارسلان خودکام نام دارد مدتی را در زندان مرکزی ارومیه به اتهام همکاری با احزاب معاند نظام (حزب دموکرات کردستان) به سر برده است. ارسلان خودکام عضو سپاه پاسداران شهر مهاباد بوده است.

این عضو سپاه پاسداران شهرستان مهاباد ۴۷ساله و دارای یک پسر ۱۵ساله است وی هم اکنون زیر حکم اعدام است و در زندان مرکزی ارومیه به اسم دریا آخرین روزهای عمرش را سپری میکند!

ارسلان خودکام در فروردین ماه سال ۱۳۹۷ جهت ماموریتی از طرف سپاه پاسداران از مهاباد به اشنویه مسافرت کرده است وی در این سفر از سوی اطلاعات سپاه بازداشت شد. خودکام مدت سه ماه را تحت بازجویی این نهاد امنیتی و اطلاعات ارومیه سپری کرد و در نهایت به زندان مرکزی ارومیه منتقل شد.

در زندانهای قرون وسطایی از شیوه های کثیفی برای اعتراف گیری زندانیان استفاده میکنند یکی از این شیوه ها استفاده از تخت قیامت است.

تلگرام ما

http://t.me/Iran_news_ajancy