دنیا ویسی کودک کُرد پس از تجاوز به قتل رسید، دیوار بعدا روی او ریخت

309
دنیا ویسی کودک کُرد پس از تجاوز به قتل رسید، دیوار بعدا روی او ریخت
دنیا ویسی کودک کُرد پس از تجاوز به قتل رسید، دیوار بعدا روی او ریخت

ساعاتی پیش خبرنگار روزنامه قانون ۱۸مهر۹۷ تایید کرد که مرگ دنیا ویسی دختر هفت ساله بر اثر فرو ریختن دیوار مدرسه در واقع یک صحنه سازی بوده و  دنیا ویسی بر اثر کودک‌ آزاری و تجاوز و سپس کشته شده است. قرار دادن او زیر دیوار صحنه سازی برای پوشاندن جرم بوده است.

ساعتی پیش روزنامه قانون، خبر این فاجعه را تایید کرد و نوشت  فرد یا افرادی پس از تجاوز به دنیا ویسی هفت ساله در مدرسه روستای گرماش در اطراف سنندج، با آهن به سر او ضربه زدند و دنیا را به قتل رساندند. مشخص است کودک بعد از تجاوز با ضربه‌ی جسمی آهنی به سرش به قتل رسید.

البته که دیوار مدرسه هم بعد فرو ریخت، دیواری که فرسوده بودنش بهانه‌ای برای قاتل یا قاتلین فراهم کرد.

پرستاری که از ابتدا خبر را در توئیتر نوشته بود، در توئیت‌هایش به قضیه‌ی ترس از آبرو و شرم به عنوان عامل احتمالی عدم بیان قضیه از طرف خانواده کودک اشاره کرده بود.

در حالی که کودک قربانی تجاوز عمل شرم‌آوری انجام نداده است. شرم برای جامعه‌ای است که چنین اعمالی در آن رخ می‌دهد و لاپوشانی می‌شود.

بگفته پرسنل بیمارستان این دختر را به بیمارستان آورده و گفتند که ریزش دیوار باعث مرگش شده است.

پرسنل بیمارستان با بررسی های جسد متوجه  تجاوز به وی میشوند. عامل جنایت پس از تجاوز با ریزش ساختگی دیوار فرسوده روی این کودک تلاش کرده که آثار جنایت را بپوشاند.

اکبر جوهری دادستان سنندج اعلام  به مشرق گفت: به پزشکی قانونی دستور دادم بررسی و معاینات لازم برای تأیید یا رد این ادعا را انجام دهد اما تا این لحظه هنوز نظریه پزشکی قانونی اعلام نشده است اما به‌محض وصول گزارش، به اطلاع مردم خواهد رسید.

خانواده دختربچه به دلیل ترس از رسانه‌ای شدن و آبرویشان خبر را افشا نکردند.

کسی که باید خجالت بکشد حکومتی است که فرهنگ تجاوز را شایع کرده است. کسی که بایذ خجالت بکشد مجرم است نه کودکی که مظلومانه کشته شده است.

به خانواده این دختر مظلوم تسلیت میگوییم و خود را صمیمانه در غمشان شریک میدانیم.

تلگرام ما

http://t.me/Iran_news_ajancy