فرهاد زاهدی‌فر، مدیرعامل دزد شرکت سکه ثامن دستگیر و به ایران دیپورت شد

80
فرهاد زاهدی‌فر، مدیرعامل دزد شرکت سکه ثامن دستگیر و به ایران دیپورت شد
فرهاد زاهدی‌فر، مدیرعامل دزد شرکت سکه ثامن دستگیر و به ایران دیپورت شد

فرهاد زاهدی‌فر، مدیرعامل شرکت تجارت الکترونیکی ثامن معروف به “سکه ثامن”  شامگاه جمعه ۱۳ مهر به کشور بازگردانده شد.

جعفری دولت‌آبادی، دادستان تهران نیز در حاشیه نشست با صرافان این دستگیری را تأیید کرد و گفت، متهم به مقام‌های قضایی تحویل داده شده است. او افزود، در مورد سایر متهمان این پرونده نیز دستور بازداشت صادر شده است.

دادستان تهران خاطرنشان ساخت که تحقیقات بلافاصله بعد از دستگیری او شروع شده و به‌تدریج در این زمینه اطلاع‌رسانی خواهد شد. او همچنین گفت، این فرد در برخی استان‌ها نیز پرونده دارد. جعفری دولت‌آبادی عامدانه بودن فرار او را رد کرد و گفت: «پلیس با زحمات بسیار زیاد موفق به دستگیری این فرد شده است.»

یک هفته پیش دادستان تهران از خروج متهم پرونده سکه ثامن خبر داده و اعلام کرده بود که او “یک روز قبل از تشکیل پرونده قضایی از کشور خارج شده و چند روز قبل از آن نیز همسرش را از کشور خارج کرده است.”

او گفته بود: «افراد از این فرد سکه خریداری کرده و آن را تحویل نمی‌گرفتند و می‌توانستند سود آن را دریافت نمایند، در حدی که یک سپرده‌گذاری در حد کلان انجام شده و افراد زیادی را جذب کرده بودند.»

او از مردم خواسته بود، غیر از بانک‌ها و مؤسسات مالی مجاز به هیچ شرکت و مؤسسه‌ای اعتماد نکنند. جعفری دولت‌‌آبادی پرداخت سود به‌خصوص در قالب سپرده‌های کلان را جرم نامیده و گفته بود: «پرونده در دادسرای تهران مفتوح است و امیدواریم که با کمک ترکیه، متهم به کشور بازگردانده شود.»

کاظم مجتبایی، جانشین رئیس پلیس اینترپل ناجا نیز با تأیید خبر دستگیری او گفت‌، متهم که ۲۰ روز از کشور متواری شده بود در سال ۱۳۹۵ مجوز‌های لازم برای تشکیل و فعالیت شرکت سکه ثامن را از سازمان‌های مربوطه دریافت کرده بود.

او ادامه داد: «متهم با بیش از هزار نفر معامله، مبادله و خرید و فروش طلا و سکه داشت و با توجه به نوساناتی که در موضوع ارزش سکه صورت گرفت بیش از ۱۰ هزار میلیارد تومان کلاهبرداری کرده و از کشور متواری شد…..تعدادی از بستگان نزدیک و دوستان وی در این موضوع همراهی‌اش کردند که تعدادی شناسایی و دستگیر شدند و دستگیری دیگر همدستان وی به جد در دستور کار پلیس است.»

شرکت سکه ثامن که با نام شرکت بازرگانی “آریو پرگاس آیلین” به ثبت رسیده بود در سال ۱۳۹۵ آغاز به کار و در شهریورماه ۱۳۹۷ با صدور اطلاعیه‌ای اعلام ورشکستگی کرد.

تلگرام ما

http://t.me/Iran_news_ajanc