صادرات نفت ایران به زیر یک میلیون بشکه در روز رسیده است

36
صادرات نفت ایران به زیر یک میلیون بشکه در روز رسیده است
صادرات نفت ایران به زیر یک میلیون بشکه در روز رسیده است

خبرگزاری فرانسه، ۱۶مهر ۹۷نوشت، بیژن نامدار زنگنه، وزیر نفت رژیم ایران، در پاسخ به اظهارات ولیعهد عربستان در خصوص جبران کاهش صادرات نفت ایران توسط دولت ریاض گفت، افزایش صادرات نفت عربستان قادر نیست کاهش صادرات نفت ایران را جبران کند.

وزیر نفت آخوندها مدعی شده که اظهارات دولت عربستان تاثیری بر بازار نفت ندارند و تنها بخشی از یک جنگ روانی علیه رژیم ایران است. پیشتر وزیر انرژی آمریکا گفته بود بعد از تحریم نفتی ایران بازار نفت با ثبات خواهد بود.

عربستان با صدور بی‌سابقه نفت، جایگزین کاهش صادرات نفت ایران

اما جدای از لفاظیهای وزیر نفت آخوندها، بر روی زمین، قیمت نفت برنت دریای شمال (که نفت مرجع در بازار جهانی به‌شمار می‌رود)، متأثر از تحریمهای آمریکا، که تا چهارشنبه گذشته به ۸۶دلار و ۷٤سنت در بشکه رسیده بود، پس از آن که عربستان سعودی اعلام کرد که قصد دارد تولید نفت خود را به میزان بی‌سابقه ١٠میلیون و ۷۰۰هزار بشکه در روز برساند، به ۸٣دلار کاهش یافت.

یادآوری می‌شود که مرحله دوم تحریمها که شامل تحریم نفت و گاز رژیم ایران است از سیزدهم آبانماه اجرایی خواهد شد.

تحریم های جدیدی که ۱۳ آبان:

۱- بخش انرژی رژیم ایران.

۲- ارائه خدمات پذیره نویسی،بیمه یا بیمه اتکایی برای انجام معاملات با ایران.

۳- ارائه خدمات پیام رسانی مخصوص مالی به بانک مرکزی ایران و سایر موسسات مالی مشخص شده ایران.

۴- مبادلات موسسات مالی خارجی با بانک مرکزی ایران و سایر موسسات مالی مشخص شده ایران.

۵- معامله با بخش های کشتی رانی و کشتی سازی ایران و عاملان بنادر شامل کشتی رانی جمهوری اسلامی ایران،کشتی رانی جنوب و خط ایران و وابستگان آنها.

۶- معاملات مرتبط نفتی با شرکت ملی نفت ایران،شرکت ملی نفتکش ایران و شرکت بازرگانی نفت ایران (نیکو) از جمله خریدداری نفت،فراورده های نفتی یا محصولات پتروشیمی از ایران.

تلگرام ما

http://t.me/Iran_news_ajanc