دختر دانش‌آموز کلاس اول زیر آوار دیوار حیاط مدرسه جان داد

61
دختر دانش‌آموز کلاس اول زیر آوار دیوار مدرسه جان داد
دختر دانش‌آموز کلاس اول زیر آوار دیوار مدرسه جان داد

دنیا، دختر هفت ساله اهل روستای «گرماش» سنندج کردستان ، ۱۶ روز پس از پا گذاشتن به کلاس درس برای تحصیل علم و دانش بر اثر ریزش دیوار حیاط مدرسه ، کشته شد.

دیوار این مدرسه مدتهاست که تهدید ریزش داشت اما مسولین مدرسه توجهی نمیکردند.

تا اینکه روز گذشته در زمان زنگ تفریح دیوار مدرسه روی دنیا ویسی خراب شد و به دلیل شدت جراحات درگذشت.

امجد ویسی پدر این دانش‌آموز  به ایرنا گفت : من از آموزش و پرورش شاکی هستم چرا که فرزندم را برای تحصیل علم و دانش به مدرسه فرستادم ولی باید پیکر بی‌جان دخترم را از مدرسه پس بگیرم.

مدیرکل آموزش و پرورش کردستان روز گذشته در رسانه‌های جمعی اعلام کرده بود در حال حاضر یک سوم مدارس استان غیراستاندارد بوده که مدرسه روستای گرماش نیز یکی از این مراکز آموزشی فرسوده و غیراستاندارد است.

رشید قربانی گفت: متأسفانه بارها در جلسات و گفت‌وگوهای مختلف هشدار داده‌ایم که مدارس سطح استان فرسوده هستند، اما مورد بی‌توجهی مسئولان قرار گرفته است.

در ایران همین الان هزاران مدرسه با بافت فرسوده وجود دارد که هر لحظه امکان وقوع حادثه در آنها وجود دارد؟

اما ساخت مدارس و امکانات تحصیلی برای کودکان ایران هیچ اولویتی ندارد. اولویت صدور تروریزم به یمن و سوریه و لبنان و عراق و …. است، نه جان بچه‌های بیگناه مردم ایران.

روز ۱۱ مهر نیز پریا ۵ساله به دلیل سقوط درب خانه بهداشت مریوان جانش را از دست داد. مدیر شبکه بهداشت مسولیت را به گردن جوانانی انداخت که در آن ناحیه بازی میکردند.

بر اثر سقوط درب ورودی ساختمان متروکه که پیشتر به عنوان ساختمان خانه بهداشت مریوان کانی دینار استفاده می شد یک دختر بچه شش ساله از ناحیه سر به شدت آسیب دید که به گفته شاهدین ماجرا پس از انتقال به بیمارستان بوعلی مریوان بر اثر شدت جراحات وارده جان خود را از دست داد.

برای خواندن ادامه خبر این لینک را بفشارید

تلگرام ما

http://t.me/Iran_news_ajancy