پیامدهای تصویب لایحه FATF برای آخوندها چه خواهد بود؟

165
پیامدهای تصویب لایحه FATF برای آخوندها چه خواهد بود؟
پیامدهای تصویب لایحه FATF برای آخوندها چه خواهد بود؟

تصویب لایحه FATF جنجال بسیاری آفرید. چه از آنان که در داخل مجلس بر سر و کله هم میزدند چه آنهایی که بیرون مجلس جلوی درب یقه درانی میکردند و چه امام‌های جمعه توجیه شده خبرگان ولایت که در تریبونهای نماز جمعه فریاد میزدند اما تصویب این لایحه چه پیامدهایی برای آخوندها خواهد داشت در قالب چند سوال و جواب بررسی میشود:

سوال۱: آیا تصویب لایحه FATF با حرفهای ۱۲مهر ۹۷ خامنه‌ای در ورزشگاه آزادی در مغایرت ندارد که گفت تا جان در بدن دارم اجازهٔ تسلیم نمی‌دهم؟ مگر این تسلیم شدن به کشورهای غربی نیست؟

پاسخ: این سؤال را خود خامنه‌ای بهتر میتواند جواب بدهد. اما آنچه مسلم است اینکه  تصویب، خارج از نظر خامنه‌ای نبوده است. جلسه غیرعلنی مجلس درست قبل از تصویب این لایحه برای همین بود که لاریجانی به اطلاع اعضای مجلس برساند که آقا گفته تصویب شود!

این را می‌توان از دعوای نقوی حسینی و لاریجانی در مجلس هم فهمید. آنجا که نقوی حسینی به لاریجانی اعتراض کرد که شما در عرض ۲۰دقیقه موضوع را جمع کردید و اجازهٔ صحبت به مخالف و موافق ندادید و لاریجانی هم با شدت به او جواب داد که دروغ نگو و حرفت درست نیست!

علاوه بر اینها سخنگوی مجلس هم به‌طور ضمنی گفت که خامنه‌ موافق تصویب بوده است.

نتیجه این‌که بله! تصویب این لایحه با حرفهای خامنه‌ای در ورزشگاه آزادی مغایرت دارد و این تضاد در درون خود حکومت است که هر بار به شکلی بیرون می‌زند.

سوال۲: آیا این تصویب، برای نظام راهگشای برون‌رفت از بن‌بست است؟

پاسخ: نه! زیرا این‌ هم مانند زهر اتمی هیچ راهگشایی برای رژیم نخواهد داشت. این را هم خودشان می‌گویند که این حرکات عامل تشدید تحریمها است. آخوند پژمان‌فر، از نمایندگان مجلس: «با امضا کردن و پذیرش کنوانسیون مقابله با تأمین مالی تروریسم، کشور ما با تحریم‌های بسیار بیشتری مواجه می‌شود».

جواد ظریف هم به روشنی گفت: «نه بنده و نه آقای رئیس‌جمهور نمی‌توانیم تضمین بدهیم که با پیوستن به لایحه عدم‌حمایت مالی از تروریسم مشکلات ما حل خواهد شد!».

سوال۳: اگر راهگشا نیست پس چرا تصویب کردند؟

پاسخ: چون رژیم توان ایستادگی در برابر جامعه جهانی+در برابر فشارهای داخلی بر اثر تحریمها را ندارد.

این تاکتیک همیشگی ملاهاست که تا آنجا که بتواند قضیه را به عقب می‌اندازد اما وقتی کار به نقطه خطر رسید، کوتاه می‌آید و عقب‌نشینی می‌کند و زهر میخورند!

 نتیجه‌گیری:

تصویب لایحه FATF اگر به تایید شورای نگهبان هم برسد، یک ضربه کیفی دیگر به تمامیت نظام است. چرا که زهری جدید را وارد شریانهای نظام کرده، بیش از پیش بافتهای پوسیده نظام را از هم می‌گسلد. هنوز این تصویب نهایی نشده، جنگ شدید جناحی در این رابطه این واقعیت را نشان می دهد.

تصویب لایحه FATF برای نظام ۲مانع جدی ایجاد می‌کند:

۱- دیگر مانند گذشته به راحتی امکان تامین مالی مزدوران خارجی‌اش را ندارد (هر چند می‌کند، اما باید با پیامدهای سخت آن روبرو شود)

۲- دست‌شان در غارتهای نجومی داخلی بسته‌تر می‌شود. (به خاطر نظارت نهاد FATF)

۳-حتی پول‌رسانی به سپاه، وزارت دفاع و… برای نظام دارای پیامدهای جدی خواهد بود.

این تصویب نشان داده خامنه‌ای علی‌رغم اینکه برای بسیجی‌ها در ورزشگاه آزادی لاف زد (که به هیچ عنوان تسلیم نمی‌شویم) اما مجبور است گام به گام عقب‌بنشیند و آن هارت و پورت هم تنها برای سرپوش گذاشتن بر این عقب‌نشینی‌های فضاحت‌بار است!

تلگرام ما

http://t.me/Iran_news_ajanc