ترامپ رئیس جمهوری آمریکا با استعفای نیکی هیلی موافقت کرد

59
ترامپ رئیس جمهوری آمریکا با استعفای نیکی هیلی موافقت کرد
ترامپ رئیس جمهوری آمریکا با استعفای نیکی هیلی موافقت کرد

استعفای نیکی هیلی نماینده دائم ایالات متحده در سازمان ملل متحد امروز سه شنبه ۱۷مهر۹۷ توسط پرزیدنت ترامپ پذیرفته شد. آقای ترامپ گفت او قبلا گفته بود که به استراحت نیاز دارد.

صدای آمریکا نوشت: پرزیدنت ترامپ و نیکی هیلی در یک نشست خبری در کاخ سفید این خبر را اعلام کردند. پرزیدنت ترامپ گفت خانم هیلی تا پایان سال جاری میلادی در مقام خود خواهد ماند.

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا از تلاش های خانم هیلی به عنوان سفیر ایالات متحده در سازمان ملل تقدیر کرد و گفت وی پیش از آن نیز در مقام فرماندار عالی کار کرده بود.

وی اضافه کرد، خانم هیلی حدود شش ماه پیش به او گفته بود پایان سال ۲۰۱۸، و پس از دو سال نمایندگی آمریکا در سازمان ملل، قصد دارد از مقام خود کناره گیری و مدتی استراحت کند.

رئیس جمهوری آمریکا در ادامه گفت که گزینه پیشنهادی خود را برای جانشینی نیکی هیلی ظرف دو یا سه هفته آینده معرفی خواهد کرد. جانشین خانم هیلی باید به تایید سنا برسد.

نیکی هیلی نوامبر ۲۰۱۶ به عنوان گزینه پیشنهادی برای نمایندگی آمریکا در سازمان ملل انتخاب و اندکی پس از آغاز به کار دولت ترامپ در ژانویه ۲۰۱۷، صلاحیت او توسط سنا تایید شد.

وی پیش از آن، فرماندار کارولینای جنوبی بود و در انتخابات سال ۲۰۱۴ موفق شد بار دیگر به عنوان نامزد حزب جمهوریخواه به عنوان فرماندار این ایالت انتخاب و در مقام خود باقی بماند.

با وجود آن که دلیل استعفای نیکی هیلی استراحت عنوان شده است، اما رسانه‌ها به گمانه زنی درباره دلیل واقعی آن پرداخته‌اند؛ از شرکت در انتخابات تا نارضایتی از سیاست‌های دولت.

خانم هیلی در بخشی از سخنان خود در نشست امروز با پرزیدنت ترامپ گفت که قصد ندارد در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ شرکت کند و در ستاد انتخاباتی ترامپ فعالیت خواهد کرد.

وی همچنین با اشاره به سیاست‌های دولت ایالات متحده در برابر چالش‌های بین المللی گفت، شاید برخی کشورها از رویکرد آمریکا خوششان نیاید، اما به آن احترام می‌گذارند.

رئیس کمیته امور خارجی مجلس نمایندگان آمریکا در تقدیر از نیکی هیلی گفت، آمریکا به واسطه خدمات شما جهت ارتقای دموکراسی، حقوق بشر و برقراری ثبات در جهان قدرتمند است.

اد رویس در ادامه پیام خود در توئیتر خطاب به خانم هیلی نوشت، مشتاق ادامه همکاری با شما تا پایان سال برای مقابله با تهدیدهای فوری امنیت ملی، از جمله کره شمالی و ایران، هستم.

تلگرام ما

http://t.me/Iran_news_ajancy