ماجرای عکس عجیبی که امروز در مجلس گرفته شد

165
ماجرای عکس عجیبی که امروز در مجلس گرفته شد
ماجرای عکس عجیبی که امروز در مجلس گرفته شد

نماینده خمینی‌شهر در اعتراض به نظر باقی نمایندگان درباره شفاف شدن آرا، آئین نامه داخلی مجلس را پاره کرد. در جریان بررسی کلیات لایحه الحاق به کنوانسیون منع تامین مالی تروریسم مجتبی ذوالنوری برای شفاف شدن آرا و انتشار آن در خبرگزاری ها امضا جمع می کرد که با نزدیک شدن به زمان رای گیری آن را به هیات رئیسه تقدیم کرد اما لاریجانی با بیان اینکه در ابتدای جلسه این موضوع رای گیری شد و نمایندگان با آن مخالفت کرده‌اند از آنها خواست دیگر این مسئله را مطرح نکنند.

اتفاقی که باعث شد تا محمدجواد ابطحی نماینده پایداری خمینی شهر با عصبانیت خودش را به سکوی هیات رئیسه نزدیک کند. او ابتدا با صدای بلند اما مفهوم چیزی گفت و سپس در اعتراض به این تصمیم آئین نامه مجلس را پاره کرد و روی زمین پخش کرد.

بیشتربخوانید

هادی بهادری از جمع‌آوری امضاء برای استیضاح وزرای دولت از جنلع وزیر اطلاعات خبر داد و اعلام کرد هم‌اکنون استیضاح چند نفر از وزرا به‌طور جدی مطرح است و همزمان زمزمه‌هایی هم در مورد برخی دیگر از وزرا به گوش می‌رسد.

به‌نحوی که باید بگوییم در حال حاضر از استیضاح اکثر وزرای دولت صحبت می‌شود.

بهادری از اعضای فراکسیون امید گفت: بیش از ۲ماه از استیضاح آقای ربیعی می‌گذرد، هنوز وزیر جدید کابینه معرفی نشده است.

همچنین مدت قابل‌توجهی نیز از استیضاح وزیر امور اقتصادی و دارایی گذشته و در این مورد هم جایگزینی معرفی نشده است. در نتیجه به‌نظر می‌رسد بخشی از مشکل هم همین کند بودن دولت در تصمیم‌گیری است.

بهادری گفت: در صورت استیضاح، برکناری یا استعفای ۵نفر از وزرای دولت، هیات وزیران باید مجدداً تشکیل شده و رای‌ اعتماد بگیرد اما از طرفی به‌نظر می‌رسد دولت علاقه‌یی به معرفی همان ۲وزیری که در حال حاضر برکنار شده‌اند نیز ندارد.

نادر قاضی پور نماینده ارومیه هم گفت: با توجه به عبور از موعد آغاز سال تحصیلی استیضاح وزیر آموزش و پرورش نیز دوباره در دستور کار نمایندگان قرار گرفته است.

تلگرام ما

http://t.me/Iran_news_ajanc