اعتصاب کامیونداران تاکنون در ۳۱۸شهر از ۳۱استان کشور گسترش یافته است

46

خبرهای دریافتی حاکی از ادامه اعتصاب کامیونداران در اغلب شهرها از جمله در اصفهان، زرین شهر، شهرضا، مبارکه، میاندوآب، سنندج، کرمانشاه، محلات، نطنز، بندرعباس، بوشهر، کنارک، گنبدکاووس و اراک می باشد.

در کرمانشاه بدلیل اعتصاب کامیونداران منطقه تعمیرات کامیون تعطیل شده است.

بدنبال اعتصاب سراسری کامیونداران، مجبور به جابجایی سوخت با قطار شد.

مدیر پخش فرآورده های نفتی رژیم در استان فارس در این زمینه دجالگرانه گفت:حمل سوخت با نفتکش خطرات بسياري دارد و بر اين اساس تصميم داريم که جا به جايي اين فرآورده در اين استان بيشتر از طريق قطار و خطوط ريلي انجام شود.

مردان و زنان دلیر جاده، شکیبایان راههای سخت و صعب‌العبور کوهستان، این زحمتکشان شب‌های طولانی و روزهای دشوار، چه می‌خواهند؟ چه نیرویی آنان را به ایستادگی وادار نموده است؟ کدام حقانیت به آنان انرژی و سوخت می‌رساند که تا امروز در برابر تهدیدها، شانتاژها و دستگیریها دوام آورده‌اند؟

آنها همان‌طور که از زبان اتحادیه‌های خود گفته‌اند، چیزی نمی‌خواهند جز حقوق اولیه و به غارت رفته خود؛ از قبیل «افزایش نرخ کرایه بار، تأمین لوازم یدکی و لاستیک با قیمت ارزان، پرداخت سهم دولت حق بیمه رانندگان، کاهش نرخ تعرفه شرکتهای باربری و برخورد با فساد مأموران پلیس راه…».

در یک کلام آنها «حق حیات» می‌خواهند؛ حقی که امروز از سوی این حکومت به یغما رفته است. بحث بر سر مرگ و زندگی است.

پاسخ حکومت به این خواسته‌ها

آخوند عباس جعفری دولت‌آبادی، دادستان خامنه‌ای، در تاریخ ۵مهر۹۷رانندگان شریف ایرانی را مصداق ماده ۶۵۳قانون تعزیرات و «قطاع الطریق» دانست و زمینه چید تا بگوید اگر کوتاه نیایید، اعدامتان خواهیم کرد.

«قطاع الطریق!»  در شریعت آخوندها اتهامی مانند «مهدور الدم» یا «باغی و یاغی و طاغی» را تداعی می‌کند ـ با همین زشتی از زبان یکی از جنایتکارترین سران این نظام ادا شد تا قشرهای زحمتکش این میهن را به عقب‌نشینی از خواست‌هایشان وادارد.

اتهام «سارق مسلح»، «راهزن جاده» و «زورگیران جاده»، به کسانی زده شده که مایملک آنان تنها یک کامیون است و با اتکا به آن روزهای متوالی دوری از خانواده و شهر و دیار را تاب می‌آورند تا شریان‌ جاده‌ها به تپش افتد و چرخ‌های اقتصاد این میهن برای نانی بخور و نمیر به گردش درآید.

دستگیریها

تا کنون ۲۸۰نفر از اعتصاب‌کنندگان دستگیر شده‌اند.

آنچه به چشم می‌خورد این است که اعتصاب‌کنندگان حاضر به کوتاه‌آمدن و تسلیم‌شدن نیستند. البته این برای آنها هزینه گزافی در بردارد. جرم دستگیر شدگان مطابق قوانین دیکته شده آخوندی سنگین است؛ علاوه بر آن هر روز که از اعتصاب می‌گذرد، رانندگان اعتصابی تنها ممر درآمد خود را از دست می‌دهند و خانواده‌هایشان چیزی برای خوردن ندارند.

با این حال می‌دانند که گشایش نه در عقب‌نشینی و جا زدن در برابر تهدیدات، بلکه افزودن به کم و کیف اعتصاب است. زیرا تنها راه غلبه بر رژیمی که به حیات و موجودیت انسانها دست اندازی کرده، تنها و تنها مقاومت است. اگر امروز مقاومت نکنند فردا باید قیمت سنگین‌تری بدهند.

اعتصاب کامیون‌داران، شعله اعتصاب سراسر ایران

در حالی که اعتصاب سراسری کامیون‌داران وارد شانزدهمین روز خود شده بود، بنا‌ به فراخوان قبلی، بازاریان در شهرهای مختلف اعتصاب خود را شروع کردند. اعتصاب سراسری بازار در اعتراض به موج گرانی و رکود بازار صورت گرفته است.

طبعا این از آثار و شواهد ادامهٔ اعتصاب سراسری کامیون‌داران است و می‌تواند سایر قشرهای به جان آمده را نیز دربر بگیرد.

قیام ادامه دارد شعله‌ها از زیر خاکستر برمی‌خیزند و بادها در هم گره میخورند و طوفانی بنیان‌کن مهیا میشود! طوفانی به قدرت عزم و اراده مردم!

تلگرام ما

http://t.me/Iran_news_ajanc