آسوشیتدپرس: دلایل پیوستن رژیم ایران قانون مبارزه با تأمین مالی تروریسم

63
آسوشیتدپرس: دلایل پیوستن رژیم ایران قانون مبارزه با تأمین مالی تروریسم
آسوشیتدپرس: دلایل پیوستن رژیم ایران قانون مبارزه با تأمین مالی تروریسم

روز گذشته خبرگزاری آسوشیتدپرس دلایل پیوستن ایران به قانون مبارزه با تامین مالی تروریسم را به شکل جالبی منعکس کرد و نوشت:

مجلس رژیم ایران به نفع پیوستن به یک کنوانسیون جهانی برای قطع تأمین مالی تروریسم رأی داد با این امید که از تحریم‌های بیشتر بین‌المللی ممانعت به‌عمل آورد، این در حالیست که توافق اتمی سال ۲۰۱۵در حال از هم پاشیدن است.

گسترش اعتراض، اعتصاب و تظاهرات مردمی و افزایش فشار اجتماعی بر این رژیم باعث شده است که سران این رژیم از جمله شخص علی خامنه‌ای که بارها موضعگیری کرده و نسبت به وضعیت بحرانی هشدار دهند و نهایتاً دست به عقب‌نشینی‌هایی بزنند، هم‌اکنون علاوه بر شانزدهمین روز اعتصاب سراسری رانندگان کامیون، بازاریان شهرهای مختلف دست به اعتصاب گسترده زده‌اند.

علی لاریجانی رئیس مجلس رژیم ایران گفت ۱۴۳نماینده از ۲۶۸نماینده حاضر در رأی‌گیری روز یکشنبه به‌نفع پیوستن به کنوانسیون بین‌المللی مقابله با تأمین مالی تروریسم رأی دادند.

البته این نتیجه بایستی توسط شورای نگهبان این رژیم که یک نهاد قانون اساسی ولایت فقیه محسوب می‌گردد تأیید گردد تا به قانون تبدیل شود.

رژیم ایران برای سالیان طولانی از گروه شبه‌نظامی حزب‌الله لبنان و شبه‌نظامیان مسلح سایر کشورهای منطقه که نامشان در لیست سازمانهای تروریستی کشورهای غربی ثبت شده حمایت می‌کرده است.

آسویشیتدپرس در این گزارش ادامه میدهد، پیوستن رژیم ایران به کنوانسیون بین‌المللی CFT (مبارزه با کمک مالی به تروریسم) بعید است که این رژیم از حمایت این رژیم از چنین گروههایی جلوگیری کند.

خاطرنشان می‌شود پرزیدنت ترامپ در ماه مه، ایالات متحده آمریکا را از توافق اتمی بیرون کشید و متعهد شده است تا تحریم‌ها علیه رژیم ایران را افزایش دهد مگر این‌که تهران تغییرات جدی در سیاست‌ها خود شامل توقف حمایتش از گروه‌های شبه‌نظامی منطقه‌یی به‌عمل آورد.

تلاش برای نجات توافق اتمی

کشورهای اروپایی در حال تلاش برای نجات توافق اتمی هستند.

ایران با پیوستن به سی.اف.تی (CFT) ملزم می‌شود تا از برخی ایده‌ها که توسط نیروی ویژه اقدام مالی پیشنهاد می‌شود متابعت کند.

نیروی ویژه اقدام مالی یک سازمان بین دولتهاست که پولشویی در جهان را هدف قرار می‌دهد.

بعد از ۱۱سپتامبر این نهاد به‌طور فزاینده‌یی ایده‌هایی برای این‌که چگونه با پول به ترور مبارزه شود ارائه کرده است.

رژیم ایران تا کنون با این لایحه مخالفت کرده و می‌گفتند این لایحه استقلال و حاکمیت رژیمشان را فرسوده می‌کند. روز یکشنبه هم‌زمان با بررسی و رأی‌گیری این لایحه در مجلس، صدها نفر از بسیجیان در برابر مجلس به این لایحه اعتراض کردند.

برخی نیز این لایحه را یک حرکت مثبت در جهت کشورهای اروپایی دانستند که تلاش دارند برجام را نجات بدهند.

ظریف، وزیرخارجه رژیم ایران رأی مثبت مجلس آخوندی را یک تصمیم تاریخی خواند که کار را برای روسیه و چین که از امضاکنندگان برجام هستند ساده‌تر می‌کند تا به تجارت با ایران ادامه بدهند در حالیکه آمریکا تحریمها را از سر می‌گیرد.

تلگرام ما

http://t.me/Iran_news_ajanc