خسارات ناشی از سیل در چهار استان شمالی ایران

24
در چهار استان شمالی ایران خسارات شدیدی ناشی از سیل به وجود آمد
در چهار استان شمالی ایران خسارات شدیدی ناشی از سیل به وجود آمد

سیل و آبگرفتگی ناشی از بارندگی شدید طی دو روز گذشته، در چهار استان شمالی ایران خسارات شدید و تعدادی کشته به جای گذاشت.خبرگزاری ایسنا روز شنبه ۱۴ مهر گزارش داد که سیل در استان های خراسان شمالی، گلستان، مازندران و گیلان، ۷ کشته به جای گذاشته است، حال آنکه سازمان هلال احمر از کشته شدن پنج نفر و امدادرسانی به ۱۴۰۰ نفر خبر داده بود.

بارندگی شدید که از جمعه آغاز شد موجب به راه افتادن سیلاب و بروز آبگرفتگی در شهرهای چهار استان شمالی، از جمله شهرهای نوشهر، چالوس، تنکابن، رامسر، بهشهر، فریدونکنار و ساری در استان مازندران شد.

شهرهای رامسر و تنکابن در این بین وضعیت بحرانی دارند و مدارس در غرب استان مازندران تعطیل اعلام شده است.

علاوه بر این‌ها، شهرستان‌های صومعه سرا، رشت، چابکسر، قلعه رودخان، رودسر، لاهیجان، ماسال و تالش در استان گیلان و چندین شهرستان در استان گلستان و خراسان شمالی نیز دچار خسارت شده‌اند.

گزارش ها حاکی از قطع برق برخی از مناطق به دلیل خسارت به تاسیسات، ویران شدن برخی پل‌ها، آبگرفتگی برخی از خانه‌ها، و از بین رفتن تاسیسات زیربنایی است.

بر اساس گزارش خبرگزاری های داخلی ایران، سیل علاوه بر تخریب راهها، پل‌ها و تاسیسات زیربنایی، خسارت زیادی نیز به باغها، زمین‌های کشاورزی و انبارهای محصولات کشاورزی وارد کرده است.

تلگرام ما

http://t.me/Iran_news_ajancy