درگیری زندانیان سیاسی زن زندان اوین باعث ممنوع ملاقات شدن آنان شد

85
درگیری زندانیان سیاسی زن زندان اوین باعث ممنوع ملاقات شدن آنان شد
درگیری زندانیان سیاسی زن زندان اوین باعث ممنوع ملاقات شدن آنان شد

روز سه‌شنبه ۱۰ مهرماه، درگیری زندانیان سیاسی زن مریم اکبری منفرد، گلرخ ایرایی و آتنا دائمی سه تن از زندانیان سیاسی محبوس در زندان اوین منجر به  دستور شفاهی رئیس بند زنان این زندان به مدت سه هفته از ممنوعیت ملاقات با خانواده شد.

دلیل درگیری زندانیان سیاسی شعار دادن توسط این زندانیان در سالن ملاقات عنوان شده است.

هرانا توشت: “این ممنوعیت به دستور رئیس بند زنان این زندان به صورت شفاهی ابلاغ شده و دلیل این امر نیز درگیری لفظی و شعار دادن توسط این زندانیان در سالن ملاقات ذکر شده است.

این زندانیان درخواست نشان دادن حکم ابلاغ و اتهام عنوان شده را داشتند که رئیس بند زنان در پاسخ گفته است که این حکم از طرف مدیریت زندان، آقای چهارمحالی و دادستانی به طور شفاهی ابلاغ شده است.

همچنین زندانیان مذکور روز شنبه ۱۸ شهریورماه نیز مقابل بازرسی غیرقانونی در سالن ملاقات مقاومت کرده و شورای انضباطی زندان بدون حضور ایشان و دادن حق دفاع به این سه زندانی، جلسه‌ای تشکیل داده و در همان شورا تصمیم به سه هفته ممنوع‌الملاقاتی برای زندانیان گرفته و بدون حکم کتبی و به صورت شفاهی به آنان ابلاغ شده است”.

این منبع در ادامه افزود: “همچنین باید اشاره کرد که خانم اکبری‌منفرد مادر سه فرزند بوده که دو دختر بزرگ وی دانشجو و دختر کوچک ایشان نیز دانش‌آموز است و از این رو با همزمان با آغاز سال تحصیلی، روز ملاقات هفتگی برای این زندانی باید طبق روال سابق تغییر می‌کرده که با کارشکنی‌های رستمی، نماینده دادستانی این عمل تاکنون انجام نشده است.

این در حالی است که مریم اکبری‌منفرد به مدت ۹ سال است که بدون حتی یک روز مرخصی تحمل حبس می‌کند و در این مدت فرزندان خود را در سالن ملاقات می‌بیند و اگر این تغییر در روزهای ملاقات صورت نگیرد وی قادر به ملاقات فرزندانش نیست”.

مریم اکبری منفرد در تاریخ دهم دی ماه سال ۱۳۸۸ و پس از حوادث عاشورای ۸۸ بازداشت و در خردادماه سال بعد توسط شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی صلواتی به ۱۵ سال حبس تعزیری محکوم شد. اتهام این زندانی “محاربه از طریق عضویت در سازمان مجاهدین خلق ایران” بوده اما خود آن را وارد ندانسته است.

لازم به یادآوری است، روز یکشنبه ۱۸ شهریورماه پس از اعدام رامین حسین پناهی و لقمان و زانیار مرادی، سه تن از زندانیان سیاسی محبوس در زندان رجایی شهر کرج، مسئولان سالن ملاقات زندان اوین در اقدامی خلاف روال معمول خانم‌ها آتنا دائمی و گلرخ ایرایی که به این اعدم‌ها واکنش نشان داده بودند را مورد بازرسی بدنی چندباره قرار داده که با پیگیری این زندانیان مشخص می‌شود که این عمل سلیقه‌ای به دستور رییس زندان صورت گرفته و وزیری، معاون دادیار وعده رسیدگی را به زندانیان سیاسی زن داده است.

تلگرام ما

http://t.me/Iran_news_ajanc