مجلس دقایقی قبل با تصویب CFT به خودکشی نظام رای مثبت داد عزاعزاست امروز

262

صبح امروز مجلس، لایحه پیوستن ایران به کنوانسیون مقابله با تامین مالی تروریسم (CFT) را تصویب کرد.

بهروز نعمتی سخنگوی هیات رییسه مجلس: «در رابطه با FATF چون محتمل است در آینده بمیریم، پس (با تصویب آن) امروز خودکشی کنیم؟!»

مجلس، لایحه پیوستن ایران به کنوانسیون مقابله با تامین مالی تروریسم (CFT) را با ۱۴۳ رای موافق ۱۲۰ رای مخالف و ۵ رای ممتنع از مجموع ۲۷۱ نماینده حاضر تصویب کرد.

 تجمع مخالفان لایحه CFT مقابل مجلس

همزمان با بررسی لایحه الحاق جمهوری اسلامی ایران به کنوانسیون مبارزه با تامین مالی تروریسمCFT در مجلس شورای اسلامی، جمعی از مخالفان این لایحه از دقایقی قبل مقابل ساختمان بهارستان تجمع کردند.

پورمختار» نماینده مجلس: نمایندگان امروز و در یک نشست غیررسمی و غیرعلنی یک ساعته و نیمه به بررسی و بیان دیدگاه‌هایشان در رابطه با لایحه الحاق به کنوانسیون CFT پرداختند.

در این نشست جمع‌بندی انجام نشد و وکلا تنها دیدگاه‌های خود را در این باره مطرح کردند.

از راهروهای مجلس به گوش می‌رسد که بعضی از نمایندگان دلواپس مجلس قصد آبستراکسیون در مجلس دارند تا با خروج از مجلس، جلسه علنی امروز را که به بررسی لایحه CFT اختصاص دارد، از رسمیت بیندازند.

درحالیکه صحن علنی مجلس برای بررسی CFT شروع شده و مخالفان تصویب آن در حال نطق هستند، حسینعلی شهریاری، نصرالله پژمانفر و ناصر موسوی لارگانی، نمایندگان مخالف تصویب این لایحه پلاکاردهایی در دست دارند که روی آن نوشته شده: «به کنوانسیون استثماری رای نمی‌دهیم»

بهروز نعمتی نماینده موافق پیوستن به CFT : ما با تصویب نکردن این لایحه به دشمنان بهانه می دهیم

امروز همان هایی که قبلا در تحریم ها به ما کمک می کردند به رییس بانک مرکزی گفته اند که اگر به FATF نپیوندید، یک سنت هم به شما نمی توانیم بدهیم

برخی می گویند اطلاعات ما لو می رود، ما چه کمکی به تروریسم می کنیم که نگران لو رفتنه آن هستیم ؟

اکنون ۴ گروه تروریستی شناخته شده از جمله داعش ، القاعده، طالبان و جبهه النصره وجود دارد، بقیه گروه ها در اما و اگر هاست!

چرا از ترس مرگ در آینده امروز باید خودکشی کنیم؟

درگیری لفظی نقوی حسینی و علی لاریجانی

نقوی حسینی: شما در ۲۰ دقیقه برجام را تصویب کردید

لاریجانی: نخیر ۲۰ دقیقه نبود ۴ جلسه برگزار شد، خلاف نگویید

لاریجانی، رئیس مجلس: رهبری مخالف بررسی لوایح ۴ گانه FATF نیستند!

خوب نیست اینطور جا انداخته اید که رهبری نظری دارند و ما در مجلس نمی خواهیم اعمال کنیم!

من در جلسه ی غیرعلنی توضیح دادم و فکر نمی کردم شما دوباره بگویید!

ما در جلسه ای که با رهبری داشتیم احساس کردیم ایشان مخالف این لوایح هستند، من از ایشان سوال کردم و نامه ای در پاسخ ما نوشته شد

من از رهبری درباره بررسی لوایح سوال کردم و ایشان نظرشان را گفتند و من هم برایتان خواندم. در این نامه آمده است: نسبت به موافقت و عدم موافقت درباره لوایح ۴ گانه به دنبال فرمایشات معظم له آمده است که ایشان با بررسی این لایحه مخالفتی ندراند تا مسیر قانونی خود را طی کند

روحانی تضمین بدهد که  CFT مشکلات را حل می‌کند

نقوی حسینی: آقای روحانی یک خط بنویسد و تضمین دهد که اگر FATF تصویب شود تمام مشکلات مالی و بانکی حل می‌شود و اگر حل نشد رئیس جمهور را استیضاح و رای عدم کفایت بدهید در آن صورت ما هم به FATF رای می‌دهیم.

اگر عضوCFT هم بشویم مشکل مالی و پولی حل نمی شود!

جنجال مخالفان CFT در مجلس

یک نماینده لایحه را پاره و به سمت صورت لاریجانی پرتاب کرد!

نماینده کمیسیون امنیت ملی در حال قرائت گزارش این کمیسیون بود که ذوالنور با رفتن به سمت تریبون می گفت بایستی نظرات مخالفین هم در گزارش می آمد که لاریجانی گفت: این مصوبه کمیسیون است نه نظر شخصی!

ذوالنور هم چنان به فریادهای خود ادامه داد و گفت: دروغ است!

لاریجانی: من نمایندگان را تهدید نکردم، فقط نامه رهبری را قرائت کردم که آن هم نمی خواستم علنی شود ولی با اصرار برخی آن را علنی قرائت کردم!

من اهل تهدید نیستم، این کارها تهدید نیست، تهدید همان پیامک هایی است که از بیرون مجلس زده می شود!

محمد جواد ظریف:

لوایحی که در برابر مجلس قرار دارد و مجلس با درایت تصویب کرده و امروز هم بر اساس مصالح ملی تصمیم خواهد گرفت، لوایحی است که بهانه های بعدی را از آمریکا خواهد گرفت.

نه من، نه رییس جمهور نمی‌توانیم تضمینی بدهیم که این لوایح مشکلات مارا حل کنند ولی می‌توانم تضمین بدهم که با نپذیرفتن این لوایح آمریکا افدامات بیشتری علیه ما خواهد داشت.

اف ای تی اف ارتباط مستقیم دارد با بسته شدن حساب دانشجویان و بازرگانان ایرانی.

لایحه پیوستن ایران به کنوانسیون CFT تصویب شد.

از میان ۲۷۱ نماینده حاضر در جلسه علنی مجلس ۱۴۳ نماینده رای موافق، ۱۲۰ نماینده رای مخالف و ۵ نماینده رای ممتنع داد

شعار مخالفان بعد از تصویب CFT مقابل مجلس عزا عزاست امروز، روز عزاست امروز.

تلگرام ما

http://t.me/Iran_news_ajancy