شمشیر استیضاح وزرای دولت روی گردن آنان در حال حرکت است

62
شمشیراستیضاح وزرای دولت روی گردن آنان در حال حرکت است
شمشیراستیضاح وزرای دولت روی گردن آنان در حال حرکت است

هادی بهادری از جمع‌آوری امضاء برای استیضاح وزرای دولت از جنلع وزیر اطلاعات خبر داد و اعلام کرد هم‌اکنون استیضاح چند نفر از وزرا به‌طور جدی مطرح است و همزمان زمزمه‌هایی هم در مورد برخی دیگر از وزرا به گوش می‌رسد.

به‌نحوی که باید بگوییم در حال حاضر از استیضاح اکثر وزرای دولت صحبت می‌شود.

بهادری از اعضای فراکسیون امید گفت: بیش از ۲ماه از استیضاح آقای ربیعی می‌گذرد، هنوز وزیر جدید کابینه معرفی نشده است.

همچنین مدت قابل‌توجهی نیز از استیضاح وزیر امور اقتصادی و دارایی گذشته و در این مورد هم جایگزینی معرفی نشده است. در نتیجه به‌نظر می‌رسد بخشی از مشکل هم همین کند بودن دولت در تصمیم‌گیری است.

بهادری گفت: در صورت استیضاح، برکناری یا استعفای ۵نفر از وزرای دولت، هیات وزیران باید مجدداً تشکیل شده و رای‌ اعتماد بگیرد اما از طرفی به‌نظر می‌رسد دولت علاقه‌یی به معرفی همان ۲وزیری که در حال حاضر برکنار شده‌اند نیز ندارد.

نادر قاضی پور نماینده ارومیه هم گفت: با توجه به عبور از موعد آغاز سال تحصیلی استیضاح وزیر آموزش و پرورش نیز دوباره در دستور کار نمایندگان قرار گرفته است.

بیشتر بخوانید

 وزیر اقتصاد استیضاح و برکنار شد

استیضاح و برکناری مسعود کرباسیان با ۱۳۷رأی موافق و ۱۲۱رأی مخالف و ۲رأی ممتنع از مجموع ۲۶۰آرای مأخوذه برکنار شد. این دومین وزیر کابینه روحانی از تیم اقتصادی اوست که برکنار می‌شود. پیش از او علی ربیعی وزیر کار توسط مجلس برکنار شده بود.

موارد استیضاح وزیر اقتصاد روحانی

برخی از موارد استیضاح عبارت بود از: ناتوانی در تدوین و اعمال سیاست‌های اقتصادی و مالی، ناتوانی در اداره اقتصاد کشور، عمل نکردن به تکالیف قانونی در حوزه بانکی، انجام نشدن برنامه‌یی که هنگام معرفی به مجلس ارائه داده بود،عدم اجرای عادلانه نظام مالیاتی که نتیجه آن به زیان قشرهای ضعیف بوده، تورم، عدم توجه به اقتصاد مقاومتی، ناتوانی در حمایت از تولید داخلی، ناتوانی در مردمی سازی، شفاف سازی و سالم‌سازی اقتصاد کشور، عدم مشارکت فعالانه در تنظیم سیاست و برنامه‌های اجرایی اقتصادی و مالی، عدم مدیریت مناسب بازار سرمایه، گمرک، مالیات، بیمه و خزانه‌داری و عدم نظارت مالی صحیح بر صحت جریان مبادلات اقتصادی.

استیضاح ربیعی و افشای فساد، دزدی، رشوه و اختلاس

در استیضاح ربیعی موارد متعددی از رشوه‌های پیشنهادی ربیعی و معاونش محسنی بندپی به نمایندگان جناح خامنه‌ای متجاوز از یک میلیارد تومان برملا شد؟

علی ربیعی به نمایندگان جناح خامنه‌ای «در اتاق من در جلوی چشم من بدون این‌که ترسی از من داشته باشند در چشم من نگاه می‌کنند و می‌گویند سالی ۴۰۰–۵۰۰میلیون تومان به حساب فرد مورد نظر واریز کن و به هر کسی که من می‌گویم بده».

و…

استیضاح وزرای کابینه ابعاد فساد را باز هم بیشتر بر ملا خواهد کرد.

تلگرام ما

http://t.me/Iran_news_ajanc