پرزیدنت ترامپ گلوی سپاه را ول نمیکند: به ثروت بادآورده سپاه خاتمه دادم

133
پرزیدنت ترامپ گلوی سپاه را ول نمیکند: به ثروت بادآورده سپاه خاتمه دادم
پرزیدنت ترامپ گلوی سپاه را ول نمیکند: به ثروت بادآورده سپاه خاتمه دادم

پرزیدنت ترامپ ، روز پنج‌شنبه ۱۲مهر با امضای «راهبرد ملی مقابله با تروریسم» به ثروت بادآورده سپاه پایان داد. این امضا خروج ایالات متحده از توافق هسته‌ای با ایران را مهر میکند.

 توافق وحشتناک اتمی

دونالد ترامپ شب گذشته ۱۲مهر ۹۷ گفت: با بیرون کشیدن از توافق وحشتناک اتمی با رژیم ایران جلو رسیدن ثروتهای بادآورده برای سپاه پاسداران و نیروهای نیابتی آن را گرفتم.

وبسایت کاخ سفید نوشت: «در دولت من، تلاش‌های آمریکا برای در هم شکستن تروریست‌ها شتاب گرفت».

پرزیدنت ترامپ پس از اشاره به منکوب کردن داعش در عراق و سوریه با همراهی متحدان این کشور گفت: «من به حضور آمریکا در توافق وحشتناک با ایران خاتمه دادم. توافقی که ثروتی بادآورده برای سپاه پاسداران و گروه‌های نیابتی‌اش فراهم می‌کرد و تأمین مالی سوء رفتار ایران در جهان بود».

وی با تأکید بر اهمیت «راهبرد ملی مقابله با تروریسم» که نخستین بار در سال ۲۰۱۱ تدوین شد گفت: ما برای حفاظت از ملت بزرگ‌مان از تمامی ابزارهای قدرت آمریکا استفاده می‌کنیم و دشمنان‌مان را شکست خواهیم داد.

در متن ۳۴ صفحه‌ای این راهبرد، از «تروریست‌های وابسته به اسلام افراطی»، «رژیم ایران به مثابه بزرگ‌ترین دولت حامی تروریسم» و «دیگر اشکال تروریسم» به عنوان اصلی‌ترین تهدیدهای پیش روی ایالات متحده یاد شده است.

در این راهبرد بارها به نام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و نیروی قدس اشاره شده و با نام بردن از گروه‌های نیابتی سپاه، «قابل توجه‌تر از همه، گروه حزب‌الله لبنان»، از «بی‌ثبات سازی رژیم ایران در منطقه و در جهان»، همچون عراق، لبنان، سرزمین‌های فلسطینی، سوریه و یمن، به عنوان تهدیدهای پیش روی ایالات متحده ذکر شده است.

جرج بوش و باراک اوباما، دو رئیس‌جمهوری پیشین آمریکا، در ابتدای دوران ریاست جمهوری خود در سال‌های ۲۰۰۶ و ۲۰۱۱ راهبرد دولت خود را در مقابله با تروریسم منتشر کرده بودند.

بولتون: رژیم ایران بانک مرکزی جهانی تروریسم

بولتون: رژیم ایران بانک مرکزی تروریسم

جان بولتون، مشاور امنیت ملی رئیس جمهوری آمریکا، نیز در تبیین راهبرد جدید این کشور در مقابله با تروریسم مشخصا از رژیم ایران نام برد و جمهوری اسلامی را «بانک مرکزی جهانی برای تروریسم بین‌المللی» خواند.

آقای بولتون با اشاره به تحریم‌های آمریکا، به ویژه دور دوم این تحریم‌ها که قرار است از روز ۱۴ آبان به اجرا گذاشته شود، گفت: هدف این است که هیچ‌گونه استثنایی در زمینه خرید نفت از رژیم ایران برای کشورهای دیگر قائل نشویم، تا احتمالا فروش نفت تهران را به صفر برسانیم.

رویترز نوشته است: بولتون فرمان لغو برجام را قاب کرده و به دیوار زده؛ فکر و ذکر او، ایران است.

تلگرام ما

http://t.me/Iran_news_ajancy