موحدی کرمانی: مجلس‌ FATF را تصویب کند، شورای‌نگهبان و مجمع رد می‌کنند

44
موحدی کرمانی: مجلس‌ FATF را تصویب کند، شورای‌نگهبان و مجمع رد می‌کنند
موحدی کرمانی: مجلس‌ FATF را تصویب کند، شورای‌نگهبان و مجمع رد می‌کنند

موحدی کرمانی خیلی صریح گفت مجلس‌ FATF را تصویب کند ما رد میکنیم.

امام جمعه موقت تهران و دبیر کل جامعه روحانیت مبارز در دیدار اعضای شورای مرکزی اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان به سوال یکی از شرکت کنندگان درباره اف ای تی اف پاسخ داد و گفت:

مجلس باید بیدار و مراقب باشد، حتما این یک چیز خطرناکی است، دشمن در این برنامه وارد شده و سهیم است و حتما باید نمایندگان مجلس با دقت لایحه را بررسی کرده و حرف های منتقدان را بشنوند.

موحدی کرمانی گفت: این معاهده باعث می شود به طور مثال اگر ما بخواهیم به حزب الله، انصارلله و امثال آنها کمک کنیم، جلوی ما را گرفته شود و غیر از این هم مسائلی خطرناک را به دنبال خواهد داشت.

موحدی‌کرمانی برای اینکه خوب موضوع عدم پذیرش اف ای تی اف را شیرفهم کند گفت: مجلس‌ اف‌ای‌تی‌اف راتصویب کند، شورای‌نگهبان تایید نمی‌کند، تأیید هم کرد، در مجمع رد می‌کنیم.

یادآوری میشود:

با شکست برجام به‌دلیل خروج آمریکا و برقرار شدن تحریمهای تشدید شونده اولیه و ثانویه و در نتیجه مسابقه شرکتهای خارجی برای ترک معاملات تجاری با رژیم ایران، موضوع شکست برجام و همچنین پیوستن یا نپیوستن به کنوانسیون اف.ای.تی.اف به موضوع جدی جنگ بین جناح‌های حاکم بر ایران شده است.

در همین رابطه سخنگوی شورای نگهبان رژیم ایران ۲۳تیر ۹۷گفت که این شورا اصلاح قانون مبارزه با پولشویی را که جزو مصوبات چهارگانه موسوم به FATF است را مغایر قانون اساسی این رژیم می‌داند.

دولت روحانی، برای مقابله با نامگذاری مجدد رژیم ایران در فهرست سیاه گروه ویژه اقدام مالی علیه پولشویی و تأمین مالی تروریسم، ٤لایحه به مجلس فرستاده بود؛ که مجلس رژیم ایران تا کنون ٣لایحه آن را تصویب کرده است اما به‌اصطلاح شورای نگهبان هنوز آنها را تأیید نکرده است.

دلواپسان نظام با تصویب لایحه چهارم که پیوستن ایران به کنوانسیون مقابله با تأمین مالی تروریسم است مخالفت کرده‌اند و به همین دلیل این لایحه در مجلس رژیم بلاتکلیف مانده است و شخص خامنه‌ای نیز در اظهاراتی دوپهلو ضمن اشکال گرفتن از آن اما تصمیم‌گیری را به گردن مجلس رژیمش انداخت.

و اینک دور کور چرخش بین مجلس و شورای نگهبان که در حرفهای موحدی کرمانی امروز مشاهده میشود: مجلس‌ اف‌ای‌تی‌اف راتصویب کند، شورای‌نگهبان تایید نمی‌کند، تأیید هم کرد، در مجمع رد می‌کنیم.

همه این تلاشها … تنها و تنها به خاطر حمایت از تروریسم بین المللی است.

تلگرام ما

http://t.me/Iran_news_ajancy