تجمعی که گرهی از مشکل مزدوران روحیه‌باخته بسیج و سپاه باز نکرد

117
تجمعی که هیچ گرهی از مشکل مزدوران روحیه‌باخته بسیجی باز نکرد
تجمعی که هیچ گرهی از مشکل مزدوران روحیه‌باخته بسیجی باز نکرد

ورزشگاه آزادی تهران روز پنجشنبه ۱۲مهر ۹۷شاهد تجمع مزدوران روحیه‌باخته بسیج و سپاه که از سراسر کشور با خامنه‌ای بود.

یک به‌اصطلاح نمایش قدرت جدید. اما حرفها، همان حرفها و هشدارها همانهایی بود که ولی‌فقیه از قیام دیماه مرتباً آنها را تکرار میکند.

یک دربی همیشگی در ورزشگاه آزادی با شرکت خامنه‌ای و بسیجیان در حالی که نظام در بحرانها غرق است.

سخنرانی در شرایط حساس

برای این‌که روشن شود پیام این تجمع چه بود، در شروع باید به شرایطی که رژیم در آن قرار دارد اشاره کوتاهی کرد.

این گردهمایی یک ماه قبل از ۱۳آبان یعنی روزی که تحریم نفتی علیه ایران اجرا می‌شود برگزار شد.

این گردهمایی در هنگام بحران درونی  این روزهای مجلس ارتجاع بر سر لوایح FATF برگزار شد. این گردهمایی در هنگام اعتصاب سراسری کامیون‌داران که با وجود تمامی سرکوب، و ادامه آن پس از دستگیریها و خط‌ و نشان کشیدنها برگزار شد.

نگاهی به محتوای سخنرانی خامنه‌ای

سخنرانی خامنه‌ای این بار کمی پیچیده شده بود! و در پرده‌های متعددی از قدرت‌نمایی‌ها استتار شده بود. مهمترین موارد سخنرانی وی از این قرار بود:

شرایط حساس و چشم‌انداز تیره

 «موقعیت کشور، موقعیت منطقه، موقعیت جهان، موقعیتهای حساسی است».

 و خطاب به بدنه رژیم گفت:‌ «فکر نکنید راه پیش رو هموار و اتوبان است»!

بن‌بست نظام

«عیب واقعی بن‌بست است که بحمدالله نداریم، ما بن‌بست نداریم. عیب واقعی اینه که جوان کشور گمان کنه که راه‌حلی وجود ندارد جز پناه بردن به دشمن، این عیب است.

بعضی سعی می‌کنند این را القاء کنند به جوانهای ما، دشمن این را می‌خواهد. دشمن می‌خواهد ملت ایران را به این نتیجه برساند که بن‌بست است، راه‌حل وجود ندارد».

در این زمینه ادعای خامنه‌ای این بود که: وضع خیلی خوب است! تسلیم نمی‌شویم، تحریم را شکست می‌دهیم و از این قبیل رجز خوانیها.

البته روشن است که خود این ادعاها برای کسی که این قدر قدرقدرت است، نیاز به گفتن و تکرار کردن ندارد! کسی که در بن‌بست نیست نیازی ندارد این همه سیاهی‌لشکر در ورزشگاه آزادی جمع کند برای این‌که به آنها یادآوری کند که این «القائات بعضی‌ها» است که می‌خواهند وانمود کنند نظام در بن‌بست است.

خط و نشان کشیدن برای سرکوب

« اگر دشمن احساس کنند بین مسئولان کشور هم‌جهتی و هم‌سخنی وجود ندارد یا بین مردم و مسئولان کشور فاصله افتاده است تشویق می‌شوند به این‌که شدت عمل خودشون رو زیاد کنند این رو توجه داشته باشند همه هم مسئولان کشور هم آحاد مردم و به‌خصوص جوانان عزیز ما بایستی به دشمن پیام قدرت بدهیم نه پیام ضعف».

سانسور رسانه‌ها و خلع‌سلاح شیمیایی!

خامنه‌‌ای بر سانسور فضای مجازی نیز تأکیدکرد. او از رسانه‌ها، شامل تلویزیون تا شبکه‌های اجتماعی ابراز نگرانی کرد و آنها را به سلاح شیمیایی تشبیه کرد. این اظهارات خامنه‌ای انعکاس بی‌نتیجه بودن پروژه فیلترینگ فضای مجازی است که از قیام دیماه با این سو رژیم با بسیج بسیاری از امکانات حکومتی و صرف هزینه‌های گزاف به‌دنبال گسترش بیش‌‌از‌پیش آن بوده است.

به خوبی روشن است که سانسور و فیلتر رسانه‌ها به جایی نرسیده و شکست خورده که اکنون خامنه‌ای این‌گونه از رسانه‌ها ابراز وحشت می‌کند.

راه‌حلی که خامنه‌ای داد!

خامنه‌ای مثل همیشه جز شعار و گفتاردرمانی و خط‌ و نشان کشیدن برای سرکوب حرف دیگری نداشت و مگر در این شرایط می‌تواند چیز دیگری هم داشته باشد؟ قضیه آن‌قدر لورفته است و آش آن‌قدر شور است که خودش یک جا ناچار شد بگوید:

« اینها رجزخوانی نیست اینها شعار محض نیست سخن توخالی مثل بعضی از شعارها و حرفهایی که بعضی دیگر می‌زنند نیست».

اینها در واقع اعتراف معکوس است. یک جا هم در آخر صحبتش که می‌خواست به بسیجی‌ها به‌اصطلاح رهنمود بدهد، باز جز حرفهای کلی چیزی برای گفتن نداشت و از جمله گفت: «و شما جوانهای عزیز هم در میدان علم و فعالیت و تحرک اقتصادی و کارآفرینی، در میدان کار و تلاش فردی و جمعی، در میدان شبکه‌سازی اجتماعی و فرهنگی، در میدان حرکت‌های لازم آتش به اختیار، در هر جایی ان‌شاءالله پیروز و موفق خواهید بود».

حرفهایی که هیچ مسأله‌یی از نیروهای هراسان و وارفته‌اش که در برابر امواج بحرانها و امواج خشم و نفرت مردم کمر خم کرده‌اند، حل نمی‌کند.

تلگرام ما

http://t.me/Iran_news_ajancy