ایران؛ اظهارات بی سابقه نماینده مجلس علیه شخص خامنه‌ای

360
ایران؛ اظهارات بی سابقه نماینده مجلس علیه شخص خامنه‌ای
ایران؛ اظهارات بی سابقه نماینده مجلس علیه شخص خامنه‌ای

احمد توکلی، نماینده مجلس شورای اسلامی و رئیس سازمان مردم‌نهاد دیده‌بان شفافیت و عدالت، در نشست روز چهارشنبه، ۱۱ مهر ماه این سازمان در ساری، وجود فساد در ایران را واقعیت خواند و گفت نباید تسلیم این واقعیت شد.

احمد توکلی نماینده سابق مجلس، رئیس دیده‌بان شفافیت و عدالت، بی‌توجهی به شایسته‌سالاری و تقسیم قدرت از طریق مناسبات فامیلی را عامل اصلی وجود انواع فساد، به خصوص فساد مالی و اقتصادی در جمهوری اسلامی عنوان کرد.

وی گفت: در ۴۰ سال پس از انقلاب اسلامی قدرت در اختیار عده‌ای بی‌سواد، پررو، هم قومی، رفیق و هم‌کلاسی بوده است.

توکلی برخی نابسامانی‌ها مانند بحران نوسان‌های شدید ارز در ماه‌های اخیر را یکی از پیامدهای نقض شایسته‌سالاری دانست و گفت: اینکه سیاستمداران و دست‌اندرکاران کشور نسبت به تهدید آمریکا مبنی بر اینکه نخستین تحریم از ارز آغاز می‌شود با تصمیم غلط اقدام به پیش‌فروش ۶۲ تن طلا و ۱۸ میلیارد دلار کنند، همان نتیجه توزیع قدرت فامیلی بی‌سواد و پررو است.

گفتنی است در ماه های اخیر شمار بیشتری از مسئولان ارشد دولتی نیز اعتراف کرده‌اند که فساد در جمهوری اسلامی تمام تار و پود حکومت را در بر گرفته و سیستمی شده است. با این همه خامنه ای این مسئله را انکار می‌کند.

او بی‌توجهی به شایسته‌سالاری و تقسیم قدرت از طریق مناسبات فامیلی را عامل اصلی وجود انواع فساد، به خصوص فساد مالی و اقتصادی در جمهوری اسلامی عنوان کرد.

قابل ذکر اینکه دهها صفحه هم احمدی نژاد از دزدیهای احمد توکلی منتشر کرده است که یک سند آن ضمیمه عکس وی شده است.

تلگرام ما

http://t.me/Iran_news_ajancy